Jak zvýšit běh notebooku

Životnost baterie notebooku je bolestivým předmětem pro každého uživatele.Mnoho majitelů notebooků se proto zajímá o to, jak prodloužit výdrž baterie notebooku.V tomto článku se budeme zabývat několika způsoby, které vám umožní výrazně prodloužit životnost baterie.

Nastavte plán napájení „Úspora energie“.Je to tento plán, který se používá, když je notebook napájen z baterie.Proto je důležité zodpovědně přistupovat k jeho konfiguraci.Chcete-li získat přístup k nastavení, jděte po cestě: Start - Ovládací panely - Hardware a zvuk - Napájení.V okně, které se otevře, klikněte na odkaz „Konfigurace plánu napájení“ naproti položce „Úspora energie“.V dalším okně uveďte čas pro vypnutí displeje a přechod do režimu spánku.Chcete-li získat přístup k dalším nastavením, klikněte na odkaz „Změnit pokročilé nastavení napájení“.

Hlavní způsoby, jak prodloužit provozní dobu notebooku

Postupujte podle nastavení v centru Windows Mobility Center. Pokud nevíte, jak prodloužit pracovní dobu svého notebooku, je vaším hlavním nástrojem Windows Mobility Center.Když notebook přejde do režimu baterie, zkontrolujte nastavení v Centru mobilních zařízení Windows.Chcete-li otevřít Centrum mobilních zařízení Windows, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na panelu oznámení a vyberte příslušnou položku.

Monitorujte plány napájení. V centru mobility můžete změnit plány napájení.Během provozu baterií vždyměl by být vytvořen plán „úspory energie“.

Ovládání úrovně podsvícení displeje. Čím je nižší, tím déle bude notebook schopen pracovat.Práce na minimální úrovni jasu není příliš pohodlná.Optimální hodnota je zpravidla 4. Tento parametr však musí být vybrán empiricky.Protože v různých přenosných počítačích se mohou displeje výrazně lišit.

Odpojte bezdrátová připojení. Pokud nepoužíváte Wi-Fi nebo Bluetooth, můžete bezdrátové připojení vypnout pomocí zvláštního tlačítka v okně Centrum mobility.

Zakažte všechny nepotřebné aplikace , které jsou v paměti počítače.S laptopem můžete bez obav odpojit vše, co během životnosti baterie nepotřebujete.Například správce stahování, torrent klienti, Skype.ICQ atd.

Odpojte zbytečná zařízení USB. Pokud nepotřebujete trvale připojovat externí pevný disk nebo jiné zařízení USB , je lepší jej odpojit.Tím se sníží spotřeba energie.

Nepoužívejte optickou jednotku. Optická jednotka spotřebovává velké množství energie a rychle vybíjí baterii.Pokud chcete prodloužit výdrž baterie notebooku, je lepší při připojení notebooku kopírovat data z disků na pevný disk.