Jak zvýšit hlasitost mikrofonu

Po připojení mikrofonu k počítači čelí mnoho uživatelů skutečnosti, že jejich mikrofonní nahrávky zní příliš tiše.Naštěstí je tento problém velmi snadno vyřešen jednoduchým nastavením mikrofonu.Nyní se naučíte, jak zvýšit hlasitost mikrofonu pomocí systémových nastavení systému Windows a nastavení zvukové karty.

Zvýšení hlasitosti mikrofonu prostřednictvím systémových nastavení

Nejjednodušší způsob, jak zvýšit hlasitost mikrofonu, je nastavení systému vWindows.K těmto nastavením můžete přistupovat několika způsoby.Například můžete kliknout pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru na hlavním panelu a vybrat položku nabídky „Záznamová zařízení“.

Nebo můžete otevřít „ Ovládací panel “ a přejít do části „Hardware a zvuk - karta Záznam zvuku“.

V takovém případě by se na kartě „Záznam“ mělo před vámi otevřít okno „Zvuk“.Po otevření tohoto okna vyberte pomocí myši mikrofon a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“.

Poté, co se před vámi objeví okno „Vlastnosti mikrofonu“, přejděte na kartu „Úrovně“.

Na této kartě můžete změnit dva parametry týkající se hlasitosti mikrofonu.Parametr „Mikrofon“ je hlasitost mikrofonu.PokudPokud chcete zvýšit hlasitost mikrofonu, můžete tento parametr zkroutit o 100.

A za zesílení zvuku odpovídá parametr „Zisk mikrofonu“.Používá se, když nestačí standardní hlasitost mikrofonu.Tento parametr lze nastavit na +10, +20 nebo +30 dB.Ve většině případů stačí pro normální provoz mikrofonu +10 nebo +20 dB.Hodnota +30 dB by měla být použita pouze jako poslední možnost, pokud mikrofon pracuje velmi tiše, protože při použití tak velkého zisku se ve zvuku může objevit zkreslení a šum.

Po zvýšení hlasitosti mikrofonu zavřete všechna okna kliknutím na tlačítko „OK“ a uložte nová nastavení mikrofonu.

Zvyšujeme hlasitost mikrofonu pomocí ovladače zvukové karty

Hlasitost mikrofonu můžete také zvýšit pomocí ovládacího panelu pomocí zvukové karty.Chcete-li otevřít tento panel, musíte otevřít "Ovládací panely systému Windows" a přejít do části "Hardware a zvuk".V této části najdete ovládací panel zvukové karty.

Kromě toho lze ovládací panel zvukové karty otevřít prostřednictvím hlavního panelu systému.

Na ovládacím panelu zvukové karty musíte najít sekci s nastavením mikrofonu.

Zde můžete zvýšit hlasitost mikrofonu i jeho zisk.

Je třeba poznamenat, že nastavení mikrofonu na ovládacím panelu zvukové karty zcela kopíruje nastavení systému Windows.PakPokud zvýšíte hlasitost mikrofonu v nastavení zvukové karty, automaticky se zvýší v nastavení systému.