Jak zvýšit jas na notebooku

Jedním z hlavních problémů při práci s notebookem je výdrž baterie.Aby se prodloužila výdrž baterie, výrobci počítačů a vývojáři softwaru implementují celou řadu funkcí navržených tak, aby šetřili energii baterie.Jednou z takových funkcí je ovládání jasu obrazovky na notebooku.

Podsvícení je jedním z hlavních spotřebitelů energie v notebooku.Proto musí být v režimu baterie nainstalován na nejnižší možné úrovni.V některých situacích je však nízký jas obrazovky nevhodný.Uživatelé, kteří se potýkají s takovým problémem, se zajímají o to, jak zvýšit jas notebooku.

Možnost č. 1. Pomocí funkce Windows Mobility Center zvyšte jas notebooku.

Windows má velmi pohodlnou funkci zvanou Centrum mobility Windows.Chcete-li jej spustit, musíte kliknout pravým tlačítkem na ikonu baterie a vybrat možnost „Centrum nastavení mobilních zařízení“.

Poté se otevře okno, ve kterém můžete nakonfigurovat všechny základní funkce pro úsporu energie baterie.

Zde můžete zvýšit nebo snížit jas obrazovky notebooku, změnit úroveň hlasitosti reproduktorů, změnit plán napájení (provozní režim), vypnout bezdrátové moduly a nakonfigurovatsynchronizace.Chcete-li změnit jas obrazovky, stačí přetáhnout posuvník a zavřít okno.

Možnost č. 2. Za účelemChcete-li rychle zvýšit jas notebooku, můžete použít klávesy na klávesnici.

Většina notebooků vám umožňuje snížit a zvýšit jas obrazovky pomocí klávesnice .Podívejte se na klávesnici vašeho notebooku a najděte klávesy se speciálním označením ve tvaru slunce a klíč označený Fn.

Pomocí těchto kláves můžete zvýšit jas notebooku, aniž byste museli otevírat další okna.

Možnost # 3. Upravte nastavení jasu obrazovky podle svých představ.

Uživatelé často nejsou spokojeni s tím, jak notebook sám mění jas.Chcete-li tato nastavení změnit, postupujte takto: Ovládací panel -> Systém a zabezpečení -> Napájení -> Nastavení vypnutí displeje.

V tomto okně můžete nastavit úrovně jasu v režimu baterie a na síti.Nezapomeňte, že tato nastavení platí pouze pro aktuální plán napájení.Ve výchozím nastavení existují tři plány napájení: vyvážené, úspora energie a vysoký výkon.Aby změna jasu na notebooku fungovala co nejpředvídatelněji, musíte upravit jas pro všechny tři plány napájení.