Jaký je rozdíl mezi SD a SDHC a SDXC

S rozšiřováním mobilních zařízení získaly paměťové karty SD obrovskou popularitu.Nyní se používají téměř stejně často jako běžné flash disky.S vývojem mobilních zařízení obdržely SD karty dvě nové modifikace.Jedná se o SDHC a SDXC.Ne všichni uživatelé však vědí, jak se SD liší od SDHC a SDXC.V tomto článku se pokusíme porozumět v rámci tohoto článku.

Abychom pochopili, jak se SD liší od SDHC a SDXC, musíte studovat historii vývoje paměťových karet SD od samého začátku.

Obsah
  1. SD
  2. SDHC
  3. ) SDXC

SD

SD karta byla vyvinuta na základě paměťové karty MMC a byla zavedena v roce 2000.První verze této paměťové karty se jmenovala SD 1.0 a bylo možné ukládat informace od 8 megabajtů do 2 gigabajtů.Později se objevil SD 1.1, který umožnil uložení až 4 gigabajtů informací.

SD karty jsou zpětně kompatibilní s MMC.Ve většině případů lze SD kartu nahradit MMC.SD karty se ale liší od MMC.Zejména jsou silnější.Proto instalace SD karty do slotu pro instalaci MMC selže.

Kromě toho obdržely SD karty řadu důležitých funkcí, které v MMC nejsou.Například paměťová karta MMC má speciální chráněnou paměťovou oblast.Karty SD jsou také vybaveny mechanickým přepínačem, pomocí kterého můžete blokovat záznam na paměťovou kartu.

SDHC

Paměťové karty SDHC představují další kolo vývoje paměťových karet SD.Hlavní rozdíl mezi SD a SDHC je objemdata, která může karta uložit.Karty SDHC mohou uložit až 32 gigabajtů dat.Bylo možné rozšířit dostupné množství paměti přepnutím na sektorové adresování.Paměťové karty SD používají adresování bajtů.Což neumožnilo uložení více než 4 gigabajtů dat.Řešením tohoto sektoru, jako na pevných discích, byl tento problém vyřešen.

Navzdory zvýšené kapacitě datové karty si paměťové karty SDHC zachovávají zpětnou kompatibilitu.To znamená, že zařízení navržená pro práci s SDHC kartami mohou bez problémů pracovat se starými SD kartami.

SDXC

Další fází vývoje paměťových karet SD byl příchod SDXC.Stejně jako u SDHC je hlavní novinkou v SDXC množství dat, která může taková karta uložit.

Formát SDXC umožňuje uložit na kartu až 2 terabajty dat.Jednotky s takovým objemem samozřejmě ještě neexistují.V současné době je maximální kapacita paměťových karet SDXC 64 gigabajtů.