Kde je ovládací panel v systému Windows 10

Microsoft postupně opouští ovládací panel.Nabízí se místo toho použití nového okna „Možnosti“, na který je odkaz v nabídce „Start“.Ovládací panel je však stále v systému a lze jej použít.V tomto článku vám řekneme, kde je ovládací panel v Windows 10 a jak je nejjednodušší otevřít.

Kontextové menu tlačítka Start.

Nejjednodušší způsob je otevřít Ovládací panely ve Windows 10 pomocí kontextové nabídky tlačítka Start.Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a v zobrazené nabídce vyberte „Ovládací panely“.

Vyhledejte nabídku Start.

Ovládací panel můžete také otevřít otevřením nabídky Start.Chcete-li to provést, jednoduše otevřete nabídku Start a zadejte frázi „Ovládací panely“.Poté stačí pouze otevřít ovládací panel z výsledků vyhledávání.

Řízení příkazů.

Další možností pro otevření ovládacího panelu je ovládací příkaz.Tento příkaz lze provést pomocí nabídky „Spustit“.Chcete-li to provést, stiskněte Windows + R
a do zobrazeného okna zadejte příkaz pro ovládání.V případě potřeby lze stejný příkaz provést pomocí příkazového řádku.

Zkratka na ploše.

Můžete také vytvořit zástupce pro otevření ovládacího panelu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Personalizace".Poté se na obrazovce objeví okno s nastavením plochy.Zde musíte přejít do sekce „Motivy“.

Poté otevřete „Nastavení ikon na ploše“.

Poté se otevře okno s nastavením ikon na ploše.Zde musíte zaškrtnout políčko naproti „Ovládacímu panelu“ a kliknout na tlačítko „Ok“.

V důsledku toho se na ploše zobrazí zástupce ovládacího panelu.S ním můžete rychle otevřít ovládací panel bez zbytečných manipulací.