Kde je uložena Print Screen?

Tisková obrazovka je klávesa na klávesnici, kterou lze použít k pořízení snímku obrazovky nebo tzv. Snímku obrazovky.Téměř každý to ví, ale ne každý ví, kde je tisková obrazovka uložena.Stisknutím klávesy Print Screen je nezkušený uživatel trochu ztracen.Faktem je, že po stisknutí tohoto tlačítka se nic zvláštního neděje.V tomto krátkém článku budeme hovořit o tom, kde je Print Screen uložena a jak uložit přijatou screenshot.

Jak uložit tiskovou obrazovku ve Windows XP, Windows Vista a Windows 7

Ve všech operačních systémech Windows se až do nedávno objeveného systému Windows 8 snímek obrazovky ukládal pouze do schránky.Schránka má paměť s libovolným přístupem.Obvykle používáte schránku, když kopírujete a vkládáte něco na jiné místo.Například po výběru textu a stisknutí kombinace kláves Ctrl + C na vložíte vybraný text do schránky.Později můžete tento text vložit na jakékoli vhodné místo.

Totéž se stane, když stisknete klávesu Print Screen.Operační systém Windows pořizuje snímek obrazovky (obrázek se vším, co se děje na obrazovce).Po pořízení snímku obrazovky jej operační systém umístí do schránky.

Poté je uživateli k dispozici screenshot.Může být vložen do jakéhokoli programu, se kterým lze pracovatobrázky.K vložení přijaté obrazovky stačí použít obvyklou kombinaci kláves Ctrl + V nebo příkaz „Vložit“ z kontextové nabídky.

Malování se nejčastěji používá k ukládání snímků obrazovky.Nainstaluje se s operačním systémem a je k dispozici v nabídce Start - Všechny programy.Lze jej také spustit pomocí vyhledávání nebo nabídky Run, která se spouští pomocí kombinace kláves Windows + R.

Je třeba připomenout, že kromě jednoduchého stisknutí klávesy Print Screen můžete použít kombinaci kláves Print Screen + Alt.Pokud použijete tuto kombinaci kláves, získáte snímek pouze jednoho aktivního okna, tj. Okna, které je umístěno nahoře a se kterým pracujete.Snímky obrazovky pořízené pomocí kombinace Print Screen + Alt se přirozeně ukládají přesně stejným způsobem.Po pořízení snímku je umístěna do schránky, po které může být vložena kamkoli.

Jak je tisková obrazovka uložena v operačním systému Windows 8

V operačním systému Windows 8 vše funguje stejným způsobem.Je zde však jedna funkce, kromě starých klávesových zkratek Print Screen a Print Screen + Alt, ve Windows 8 je ještě jedna - Windows + Print Screen.

Kombinace kláves Windows + Print Screen automaticky uloží snímek obrazovky do knihoven \ Images \ Screenshots.Okamžitě získáte hotový soubor a nemusíte spouštět Malování, abyste uložili výslednou screenshot.