Konfigurace Průzkumníka Windows

Průzkumník Windows nebo Průzkumník je program, pomocí kterého provádíte většinu akcí v operačním systému Windows.S vydáním operačního systému Windows Vista v Průzkumníku se objevilo velké množství dalších funkcí, které si většina uživatelů ani neuvědomuje.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak pomocí těchto funkcí vylepšit Průzkumníka, a zrychlit tak práci s počítačem.

Oblíbené

Okno Průzkumníka je rozděleno na dvě části.Na levém panelu je speciální nabídka „Oblíbené“.V této nabídce můžete přidat všechny složky, se kterými často pracujete.Chcete-li to provést, stačí přetáhnout složku z pravé strany okna.

Každému adresáři přidanému do této nabídky můžete také přiřadit jedinečnou ikonu.Chcete-li to provést, musíte zavolat vlastnosti složky umístěné v nabídce „Oblíbené“ a kliknout na tlačítko „Změnit ikonu“ na kartě „Zkratka“.Použití jedinečných ikon vám umožní rychle najít požadovanou složku.

Zaškrtávací políčka pro výběr položek

Pomocí zaškrtávacích políček můžete zvýraznit soubory nebo složky.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Možnosti složky“ (podržte klávesu Alt a spusťte nabídku Nástroje - Možnosti složky) a na kartě „Zobrazit“ zaškrtněte políčko „Použít zaškrtávací políčka k výběru položek“

Poté se místo souborů a složek objeví místo, kde můžete zaškrtnout políčka, čímž zvýrazníte soubory nebo složky.To vám umožní opustitpomocí klávesnice při zvýraznění velkého počtu prvků.

Automaticky rozbalit do aktuální složky

Existuje další užitečná funkce, o které málokdo ví.Stejně jako v předchozím případě, pro povolení této funkce musíte spustit nabídku „Možnosti složky“.Na kartě Obecné musíte povolit možnost „Automaticky rozbalit do aktuální složky“.

Poté se při navigaci mezi složkami na boku okna zobrazí celá struktura složek.To vám umožní rychle přejít do požadované složky.

Použití nabídky na pravé straně

Na pravé straně okna Průzkumníka je také další nabídka.Ve výchozím nastavení je zakázáno a pokud jej chcete povolit, musíte kliknout na ikonu v pravém horním rohu okna.

Poté se otevře nabídka na pravé straně, ve které můžete prohlížet fotografie a textové dokumenty.