Mikrofon Skype nefunguje

Skype je pravděpodobně nejoblíbenějším programem pro komunikaci pomocí hlasu a videa na internetu.Není proto překvapivé, že s tímto programem existuje mnoho problémů.Jedna z nejčastěji kladených otázek o Skype zní takto: můj mikrofon ve Skypu nefunguje, co mám dělat?

Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoduchá a rychlá odpověď.Existuje příliš mnoho různých problémů, které mohou vést k podobné situaci.V tomto článku se budeme zabývat některými z nejběžnějších z nich.

Problém č. 1. Nejsou nainstalovány žádné ovladače zvukové karty.

Pokud váš mikrofon na Skype nefunguje, musíte nejprve zkontrolovat ovladače zvukových karet.Pokud v počítači nejsou nainstalovány žádné ovladače, nebude mikrofon fungovat.

Chcete-li zkontrolovat ovladače zvukových karet, stiskněte kombinaci klávesWindows + Ra v otevřeném okně zadejte příkaz „ mmc devmgmt.msc “.Otevřete tedy okno „ Správce úloh “.V tomto okně musíte otevřít sekci „ Zvuková, herní a video zařízení “.Pokud jsou nainstalovány ovladače zvukové karty, měla by se v této části zobrazit zvuková karta.

Pokud nejsou ovladače nainstalovány, nebude zvuková karta vůbec existovat nebo bude označena ikonou s otazníkem.Pokud máte právě takovou situaci, musíte si stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladače zvukové karty.

Problém č. 2. Mikrofon není správně připojen.

Další běžnépříčinou problémů s mikrofonem ve službě Skype je nesprávné připojení mikrofonu k počítači.Aby mikrofon fungoval, musí být připojen ke konektoru určenému pro mikrofon.Tento konektor je obvykle zvýrazněn růžovou barvou.Také vedle mikrofonního konektoru by měla být malá nakreslená ikona ve formě mikrofonu.

Kromě toho má mnoho mikrofonů speciální spínač pro jeho zapnutí a vypnutí.Pokud takový spínač existuje, je zřejmé, že by měl být v poloze „Zapnuto“.

Problém č. 3. Mikrofon je ztlumen v nastavení systému.

Musíte také zkontrolovat nastavení zvuku systému.Možná je mikrofon jednoduše vypnutý.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru, která je umístěna na hlavním panelu.Poté v nabídce, která se otevře, vyberte položku „ Záznamová zařízení “.

Výsledkem je, že se na kartě „ Záznam “ objeví okno „ Zvuk “.Zde se zobrazí všechny vaše zvukové záznamníky.Pokud je mikrofon ztlumený, můžete jej aktivovat klepnutím pravým tlačítkem myši na něj.

Problém č. 4. Mikrofon funguje, ale je příliš tichý.

Mnoho uživatelů se domnívá, že jejich mikrofon na Skype nefunguje, i když ve skutečnosti funguje, ale je velmi tichý.Chcete-li tento problém vyřešit, otevřete „ záznamová zařízení “, jak je popsáno výše.

Poté zvýrazněte mikrofon a klikněte na tlačítko „ Vlastnosti “.

Tím se dostanete na nastavení mikrofonu.Zde musíte přejít na kartu „ Úrovně “ a , abyste tam zvýšili hlasitost mikrofonu a jeho zisk.

Problém č. 5. Přední panel je nesprávně připojen nebo nakonfigurován.

Pokud připojíte mikrofon k přednímu panelu stolního počítače, může být problém s připojením tohoto čelního panelu k základní desce.Pokud není připojen správně, mikrofon nebude fungovat.Chcete-li to ověřit, jednoduše zapojte mikrofon do konektoru na zadní straně počítače.

​​

Je také možné, že je přední panel správně připojen, stále nefunguje.To je obvykle způsobeno nesprávným nastavením zvukové karty.Faktem je, že přední panel lze připojit dvěma způsoby ( AC97 a HD Audio ) a nastavení zvukové karty musí naznačovat, která metoda se používá.

Pokud jste k připojení předního panelu použili jeden způsob a zadali jste jiný v nastavení, konektory pro sluchátka a mikrofon na předním panelu počítače nebudou fungovat.

Problém č. 5. Nesprávné nastavení Skype.

Pokud jste vyloučili všechny výše uvedené důvody, ale mikrofon ve Skype stále nefunguje, měli byste zkontrolovat nastavení v samotném Skype.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Nástroje - Nastavení“ a přejděte na kartu „Nastavení zvuku“.

Zde se musíte ujistit, že je vybrán správný mikrofon a povolit funkci nazvanou „Povolit“automatické ladění mikrofonu. “