MSI Afterburner: jak povolit monitorování ve hře

Hlavním účelem MSI Afterburner je přetaktování grafické karty.S jeho pomocí můžete přetaktovat paměť grafického čipu a grafické karty a zvýšit tak její výkon.Kromě toho však lze tento program použít k monitorování různých parametrů během provozu her na celou obrazovku.

V tomto článku budeme posuzovat MSI Afterburner přesně z hlediska monitorování.Zde se dozvíte, jak povolit monitorování ve hře a používat program MSI Afterburner.

Jak nainstalovat MSI Afterburner na počítač

Nejprve potřebujete samotný program MSI Afterburner.Stáhněte si jej z oficiálního webu odkaz ) a nainstalujte ho do počítače.Proces instalace MSI Afterburner není složitý a neliší se od instalace jakéhokoli jiného programu.Stačí spustit instalační soubor a kliknout na tlačítko „Další“.

Na jedné z obrazovek vás instalační program vyzve k výběru programů, které chcete nainstalovat.Zde by měly být značky vybrány jak proti MSI Afterburner, tak proti RivaTuner Statistics Server.Protože k tomu, abychom mohli sledovat hry, potřebujeme oba tyto programy.

Po dokončení instalace MSI Afterburner se zobrazí instalační okno RivaTuner Statistics Server.

V tomto instalačním programu také klikněte na tlačítko „Další“, dokuddokud nebude tento program nainstalován.

Nastavení monitorování pro MSI Afterburner

Po dokončení instalace spustíme program MSI Afterburner.Vzhled tohoto programu se může lišit v závislosti na verzi, kterou máte.Nebuďte tedy překvapeni, pokud váš MSI Afterburner nevypadá jako níže uvedený screenshot.

Chcete-li povolit monitorování ve hrách, přejděte na nastavení MSI Afterburner.Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko s obrázkem ozubeného kola.

Jak povolit monitorování v MSI Afterburner

V okně s nastavením pro MSI Afterburner otevřete záložku Monitoring.Zde jsou soustředěna všechna nastavení související s monitorováním ve hrách.

Na záložce „Monitoring“ je uveden seznam parametrů, které lze sledovat přímo během hry.

V tomto seznamu musíte vybrat ty parametry, které potřebujete, a povolit jim možnost „Zobrazit v OED“.Chcete-li to provést, vyberte pomocí myši jeden z parametrů a vedle této možnosti nastavte značku.

Po aktivaci možnosti „Zobrazit v OED“ můžete pro tento parametr zvolit způsob monitorování.V rozevíracím seznamu můžete vybrat „Text“, „Graf“ nebo „Kombinovaný seznam“.

Výsledkem je, že vedle parametru, pro který jste zapnuli monitorování, by měl být nápis „in OED“.

Pokud je volba „Zobrazit v OED“ neaktivní a není stisknuta, znamená to, že tento parametr je deaktivován.Chcete-li povolit monitorování tohoto parametru, zaškrtněte políčko na levé straně seznamu.

Po zapnutí monitorování všech potřebných parametrů uložte nastavení programu MSI Afterburner kliknutím na tlačítko „OK“.

Jak používat MSI Afterburner

Po konfiguraci MSI Afterburner můžete přistoupit přímo k monitorování.Chcete-li to provést, bez uzavření MSI Afterburner, spusťte hru, kterou potřebujete.

Pokud bylo vše provedeno správně, objeví se v levém horním rohu obrazovky monitorování s potřebnými parametry.