Nainstalujte Windows 8

Instalace systému Windows 8 je velmi jednoduchý proces.Během existence operačního systému Windows vývojáři výrazně vylepšili a zjednodušili proces instalace.Nyní vše, co musíte udělat pro instalaci systému Windows, je vložení disku a postupujte podle pokynů na obrazovce.V tomto článku budeme co nejvíce zvážit všechny kroky instalace systému Windows 8.

Příprava disku pro instalaci systému Windows 8

První věc, kterou potřebujeme, jedisk se systémem Windows 8. Pokud jej nemáte, musíte vypálit obraz ISO na prázdný disk DVD.V jednom z našich článků jsme již hovořili o tom, jak vypálit obraz ISO na disk.Aby však byla tato příručka k instalaci systému Windows 8 úplná, musíte se dotknout tohoto tématu.

K vytvoření spouštěcího disku z obrazu ISO potřebujeme jakýkoli program pro vypalování disků.Například vezměte program ImgBurn.Lze jej stáhnout z oficiálních webových stránek imgburn.com.

Spusťte program a vyberte položku Write Image to disc.

Poté se otevře nové okno.Zde musíte vybrat obraz ISO, který chceme zaznamenat, proto musíte použít speciální tlačítko.Po výběru obrazu disku můžete disk nahrát.Není potřeba žádná další nastavení, práce s ImgBurn je velmi jednoduchá.Před nahráváním nezapomeňte vložitprázdný disk DVD v jednotce.Následující obrázek ukazuje tlačítko pro výběr obrazu ISO a tlačítko pro spuštění.

Nastavení BIOSu

Poté, co program dokončí svou práci a máte připravený disk, můžete vložit disk a začít instalovat Windows 8Stejně jako před instalací jakéhokoli jiného operačního systému, musíte se nejprve ujistit, že bootování z optického disku je nainstalováno v BIOS.

Pokud máte AMI BIOS, jsou tato nastavení umístěna na kartě BOOT.Jak je vidět na obrázku oproti položce 1s Boot, je nastavena hodnota CD /DVD a naopak 2s Boot je hodnota Hard Disk.To znamená, že se počítač nejprve pokusí zavést systém z disku CD /DVD, a pokud se to nezdaří, spustí se spouštění z pevného disku.

Zahájení instalace systému Windows 8

Vložte disk Windows 8 a restartujte počítač.Pokud je v nastavení systému BIOS vše v pořádku, počítač se spustí z nainstalovaného disku.Na černé obrazovce se objeví „Stiskněte libovolnou klávesu ...“ a klikněte na jakékoli tlačítko.Po několika sekundách uvidíme nápis Windows a objeví se první instalační okno.

Zde můžete vybrat jazyk, který chcete nastavit, formát času a způsob zadávání.Pokud je zadáno „ruština“, ponechte výchozí hodnoty.Pokud jsou označeny další země, vyberte potřebné a klikněte na tlačítko „Další“.

Na další obrazovce instalátor navrhuje přistoupit k obnovení systému nebo instalaci systému Windows 8. Klikněte na tlačítko „Instalovat“ a pokračujte.

Na další obrazovce musíte zadat klíč k aktivaci systému Windows 8. Tato klávesa je umístěna nakrabici z disku nebo ve formě nálepky na vašem počítači, pokud jste zakoupili počítač s předinstalovaným systémem Windows 8. Pokud máte notebook , je tento klíč pravděpodobně umístěn na spodní straně pouzdra.

Po zadání klíče stiskněte tlačítko „Další“.Další obrazovka instalace je věnována licenci Windows 8.

Zde před zaškrtávací políčko „Souhlasím s licenčními podmínkami“ zaškrtneme políčko a klikneme na tlačítko „Další“.

Typ instalace Windows 8 a výběr disku

Další bezmyšlenkové stisknutí tlačítek končí.K dalším krokům instalace je třeba přistupovat zodpovědně.V dalším okně se instalátor Windows 8 zeptá, jak chceme nainstalovat Windows 8.

Existují dvě možnosti: Aktualizace a Vlastní instalace.První položka je určena k aktualizaci předchozí verze operačního systému na Windows 8. Použití této metody instalace se nedoporučuje.Po takové instalaci Windows zpravidla nefunguje velmi stabilně.Proto vyberte položku „Vlastní instalace“.

V dalším okně se zobrazí výzva k výběru jednotky, na kterou chcete nainstalovat systém Windows 8. Pokud máte nový počítač, na kterém nebyl systém Windows nikdy nainstalován, pravděpodobně budete mít pouze jednu položku „Nepřidělené místo“na disku. “V takovém případě musíte kliknout na odkaz „Nastavení disku“ a vytvořit dvě oddíly.Jeden pro Windows 8 a jeden pro vaše data.Ve Windows 8 je lepší nechat alespoň 25 GB, pokud je velký pevný disk lepší nechat s velkým okrajem, například 100 GB.Přidělte zbývající volné místov druhé části.

Pokud jste již měli nainstalovaný systém Windows, bude toto okno vypadat jako následující obrázek.

V tomto případě musíte vybrat oddíl, na kterém byl Windows dříve nainstalován.V systému se tato jednotka obvykle nazývá „místní jednotka C:“.Tento název zde není, takže musíte znát velikost disku a jeho umístění vzhledem k ostatním jednotkám.Například v našem případě je to „Disk 0 Část 2“.

Disk, na kterém byla nainstalována stará verze systému Windows, musí být naformátován. Vyberte požadovaný disk a klikněte na odkaz „Formátovat“.Zároveň musíte pochopit, že budou všechna data z této sekce smazána a na ně budou zapsány soubory Windows 8. Pokud na disk C: máte důležitá data, která nechcete ztratit., musí být zkopírovány před instalací systému Windows 8.

Po kliknutí na tlačítko „Další“ instalační program začne kopírovat soubory systému Windows 8 na disk, který jsme vybrali na předchozí obrazovce.

Tento proces může v závislosti na výkonu počítače trvat 15 až 45 minut.

Po dokončení kopírování se počítač restartuje.Na černé obrazovce se zobrazí „Stiskněte libovolnou klávesu ..“.Nic netlačíme, čekáme, až se počítač sám zavede.Poté se obrazovka počítače několikrát úplně zčerná.Nepanikařte, mělo by to tak být.Čekáme, až uvidíme nápis „Personalizace“.

Počáteční nastavení systému Windows 8

Vše, nyní instalaceWindows 8 je téměř hotový.Zbývá jej nakonfigurovat a můžete začít pracovat s novým operačním systémem.

První obrazovka pro nastavení systému Windows 8 je Personalizace.Zde musíte vybrat barevné schéma, které bude použito pro rozhraní Metro, a zadejte název počítače.

Děláme a klikneme na naše oblíbené tlačítko „Další“.Na další obrazovce je nabídnuto přejít na nastavení nebo použít standardní parametry.

Pokud opravdu chcete rychle pracovat se systémem, můžete se oklamat a kliknout na tlačítko „Použít standardní parametry“.Nehledáme však jednoduché způsoby, takže klikněte na tlačítko „Konfigurovat“.

Poté systém nabízí několik obrazovek nastavení.

Práce s těmito obrazovkami je velmi jednoduchá, zadejte potřebné parametry a klikněte na „Další“.

Na poslední obrazovce nastavení jsme vyzváni k zadání účtu Microsoft.Je nutné synchronizovat data a stahovat aplikace z obchodu zabudovaného ve Windows 8.Je také možné se přihlásit bez přihlášení.

Ale v budoucnu, abyste mohli plně spolupracovat s Windows 8, musíte ještě zadat informace o svém účtu Microsoft.Z tohoto důvodu zadejte data, pokud takový účet nemáte, klikněte na „Registrovat“.

Po manipulaci s účtem bude počítač myslet ještě několik minut, po kterém se načte úvodní obrazovka.Vše, instalace systému Windows 8 je dokončena, můžete začít.