Nainstalujte Windows 8 z USB flash disku

Uživatelé se stále více ptají, jak nainstalovat Windows 8 z jednotky Flash.A to vše proto, že dnes si přenosná zařízení, jako jsou netbooky a ultrabooky, získávají stále větší oblibu.Jednou z charakteristických vlastností těchto zařízení je nedostatek optické jednotky.Proto je třeba na taková zařízení nainstalovat systém Windows 8 z jednotky Flash.V tomto článku se budeme zabývat procesem přípravy a instalace systému Windows 8 z jednotky Flash nebo paměťové karty.

Stručně o instalaci Windows 8 z flash disku

K instalaci Windows 8 z flash disku jsmeje třeba , aby se jednotka Flash zaváděcí.Chcete-li to provést, zkopírujte obsah obrazu spouštěcího disku na jednotku USB Flash.To se provádí pomocí speciálních programů.V tomto článku se budeme zabývat dvěma způsoby vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash pro instalaci systému Windows 8:

 • pomocí nástroje pro stahování USB /DVD systému Windows 7;
 • používající program Ultra ISO.

Můžete si vybrat způsob, který je pro vás výhodnější.

Po vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash můžete restartovat počítač a přistoupit k nastavení systému BIOS .V jednom z předchozích článků jsme již hovořili o tom, jak spustit BIOS.

V systému BIOS musíte najít nastavení priority spuštění a nastavit proSpouštěcí jednotka flash je nejvyšší prioritou.

Když se počítač zavedl z USB flash disku, pakse proces instalace Windows 8 z USB flash disku neliší od obvyklé instalace Windows 8 , kterou jsme již podrobně popsali vpředchozí článek.

Aby bylo možné nainstalovat Windows 8 z flash disku, potřebujeme:

 • Zaváděcí obraz operačního systému Windows 8 ve formátu ISO .Zaváděcí obraz bude použit k vytvoření spouštěcí jednotky Flash.Pokud nemáte zaváděcí ISO, ale máte disk Windows 8, můžete vytvořit požadovaný obrázek. Proces vytváření obrázků ISO již byl popsán na našem webu;
 • USB flash disk nebo paměťová karta s kapacitou 4 GB nebo více .Pokud samozřejmě chcete použít paměťovou kartu, musíte do počítače nainstalovat čtečku karet .Musíte si také pamatovat, žepři vytváření spouštěcí jednotky USB Flash budou všechna data z ní smazána , takže zálohujte své soubory;
 • Program pro vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash :
  • Nástroj pro stahování USB /DVD systému Windows 7 ( http://emea.microsoftstore.com/UK /cs-GB /servisní středisko /nástroj pro stahování Windows-7-USB-DVD );
  • Ultra ISO ( http://www.ezbsystems.com/ultraiso/download.htm );
  • ​​
 • Počítač, který podporuje spouštění z USB flash disku .To by neměl být problém, protože tuto funkci podporuje většina moderních počítačů.

Vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash pomocí nástroje pro stahování USB /DVD systému Windows 7

Začněme tedy vytvářet zaváděcí jednotku USB Flash.Chcete-li to provést, spusťte Windows 7 USB /DVD Download Tool a my připravíme naši flash disk pro postupinstalace.

Po spuštění programu vidíme návrh na výběr obrazu ISO našeho Windows 8. Klikněte na tlačítko „Procházet“ a vyberte soubor ISO v systému Windows 8. Poté klikněte na tlačítko „Další“a přejděte do dalšího okna.

V dalším okně nabízíme výběr jednotky USB Flash nebo DVD, na které chceme vypálit obraz spouštěcího disku.Klikněte na tlačítko „USB zařízení“.

V dalším okně se zobrazí výzva k výběru jednotky USB flash, ze které plánujeme instalaci systému Windows 8. Ze seznamu vyberte jednotku USB Flash a klikněte na tlačítko „Zahájit kopírování“.

Aby bylo možné jednotku flash zavést, musíte ji vymazat ze starých dat, aby vás program varoval, že pokud budete pokračovat, všechna data budou ztracena.Chcete-li pokračovat, musíte kliknout na tlačítko „Erase USB Device“ (Smazat zařízení USB), po kterém bude zahájen proces vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash se systémem Windows 8.

Po dokončení tohoto procesu můžete začít instalovat Windows 8z flash disku.

Vytvoření spouštěcí jednotky USB flash pomocí programu UltraISO

Příprava jednotky USB Flash pro instalaci systému Windows 8 pomocí programu UltraISO je také velmi jednoduchá.Nejprve musíte nainstalovat samotný program UltraISO.

Za tímto účelem přejděte na oficiální webovou stránku a stáhněte si nejnovější verzi programu.UltraISO je placený program, ale zkušební období můžete použít k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash se systémem Windows 8.Po stažení programu nainstalujte a spusťte.

Dále musíme v programu otevřít náš bootovací obraz ISO.Chcete-li to provést, spusťte nabídku „Soubor“ a vyberte příkaz"Otevřít."V okně, které se otevře, vyberte požadovaný obraz ISO.

Dále otevřete nabídku „Self-loading“ a spusťte příkaz „Burn image pevného disku “.

V okně, které se otevře, vyberte USB flash disk, do kterého budou zkopírovány soubory Windows 8. Pro dokončení klikněte na tlačítko „Vypálit“.Po dokončení procesu nahrávání bude jednotka Flash připravena k instalaci systému Windows 8.