Nástroje pro odstranění virů

Viry - to je pravděpodobně hlavní problém, kterému uživatelé čelí.K vyřešení tohoto problému byly vytvořeny antivirové programy a nástroje pro odstraňování virů, ale ne všechny je používají.Jedním z důvodů je potřeba zakoupit software.

Uživatelé vědí pouze o populárních a dobře propagovaných antivirových produktech, které stojí mnoho peněz.Zatímco bezplatná řešení zůstávají bez povšimnutí.V tomto článku se budeme zabývat řadou bezplatných nástrojů pro odstraňování virů, za jejichž používání nemusíte nic platit.

Nástroje pro odstranění virů zdarma

Nástroj pro odstranění virů Kaspersky nebo AVPTool je jedním z nejlepších nástrojů pro odstranění virů.Tento program je vyvinut odborníky společnosti Kaspersky Lab a používá antivirové databáze podobné databázím pro plnohodnotnou aplikaci Kaspersky Anti-Virus.Nástroj Kaspersky Virus Removal Tool je současně zcela zdarma a nevyžaduje instalaci.

Nástroj pro odstranění virů společnosti Kaspersky není určen k plné a trvalé ochraně vašeho počítače.Účel tohoto programu je poněkud odlišný.Je určen k rychlému skenování a léčbě infikovaných počítačů.Pomocí nástroje Kaspersky Virus Removal Tool můžete virus rychle odstranit a uvést systém do funkčního stavu.

Dr.Web CureIt! - nástroj pro úplné odstranění virůpodobné nástroji Kaspersky Virus Removal Tool.Dr.Web CureIt!Je vyvíjen antivirovou společností Dr.Web a funguje na základě antivirových databází Dr.Web.

Dr.Web CureIt!určené k vyhledávání a ničení virů na infikovaném počítači.Program je zcela zdarma, nevyžaduje úplnou instalaci a je připraven k práci téměř okamžitě po zapnutí.

Kromě vyhledávání a odstraňování virů, Dr.Web CureIt!Hledá rootkity, kontroluje paměť, spouštěcí sektory a také kontroluje BIOS.

AVZ nebo Zaitsev Antivirus - antivirový skener určený k vyhledávání virů, trojských koní, zadních dveří, rootkitů, keyloggerů, poštovních a síťových červů, adwaru a dalších modulů.nebezpečné programy, které se dostanou do počítače uživatele.

Pomocí AVZ můžete rychle prohledat počítač a neutralizovat nalezený malware.

Spouštěcí disky s nástroji pro odstraňování virů

Virusová infekce někdy způsobí, že se počítač jednoduše odmítne zapnout.V takových případech musí být nástroje pro odstranění virů spuštěny ze spouštěcího disku.V poslední době se mezi antivirovými společnostmi stalo módou vyrábět spouštěcí disky se zabudovaným antivirovým skenerem.

Například nyní najdete takové spouštěcí disky s antivirovými programy:

  • AVG Rescue CD ;
  • Avira AntiVir Rescue System ;
  • BitDefender Rescue CD ;
  • Záchranné CD F-Secure ;
  • Panda SafeCD ;
  • ​​
  • Dr.Web® LiveCD ;
  • Záchranný disk Kaspersky.

Pro příklad zvažte spouštěcí disketu záchranného disku Kaspersky. Obraz ISO tohoto zaváděcího disku lze stáhnout z oficiálního webu společnosti Kaspersky Lab.Po načtení musí být obraz disku zaznamenán na optické médium, po kterém bude disk připraven k použití.

Když se počítač zavádí z záchranného disku Kaspersky, musí uživatel zvolit jazyk rozhraní (je podporována ruština) a také zvolit provozní režim (grafický nebo textový).

Poté, co se počítač zavede z disku, uvidíme plochu se zkratkami.

Abyste mohli otevřít nástroj pro odstranění virů, musíte na ploše spustit zástupce Kaspersky Rescue Disk.