Nelze najít gpedit.msc ve Windows 10 nebo Windows 7

Ve Windows existuje takový nástroj jako editor místní politiky skupiny nebo „gpedit.msc“.Poskytuje pohodlný přístup k mnoha systémovým parametrům a umožňuje přizpůsobit operační systém vašim potřebám.

V mnoha pokynech pro nastavení systému Windows 7 nebo Windows 10 se doporučuje použít editor místních zásad skupiny.Někdy však tyto pokyny nefungují, protože když se pokusíte spustit "gpedit.msc", uživatel obdrží chybu se zprávou, že " Nelze najít gpedit.msc " nebo " gpedit.mscnenalezeno . "

Faktem je, že editor místních skupinových zásad je k dispozici pouze v podnikové a profesionální verzi operačních systémů Windows 7 nebo Windows 10. V tomto článku si povíme o tom, jak nainstalovat gpedit.msc ve Windows 10/7a obejít toto omezení.

Jak nainstalovat gpedit.msc na Windows 10

Na Windows 10 Home (nebo Windows)10 Domů) Editor lokálních zásad skupiny lze nainstalovat bez použití programů třetích stran.Chcete-li to provést, jednoduše vytvořte soubor .bat pomocí příkazů, které instalují program gpedit.msc, a spusťte jej s oprávněními správce.Poté lze Editor místních zásad skupiny spustit pomocí příkazu gpedit.msc z okna Spustit nebo z nabídky Start.

Začněme tedy vytvořením souboru .bat.K tomu budete potřebovat jakýkoli jednoduchý textový editor.Například můžete použít standardtextový editor " Poznámkový blok ."Chcete-li jej spustit, použijte vyhledávání v nabídce „ Start “ nebo spusťte příkaz „ Poznámkový blok “.

Poté jednoduše vložte příkazy do textového editoru, které jsou uvedeny níže.

Příkazy pro soubor .bat:

@echo off dir /b C: \ Windows \ servicing \ Packages \ Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Balíček ~ 3 * .mum> find-gpedit.txt adresář /b C: \ Windows \ servicing \ Packages \ Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package ~ 3 * .mum >> find-gpedit.txt echo Ustanovka gpedit.mscpro /f %% i v ('findstr /i. find-gpedit.txt 2 ^> nul') do dem /online /norestart /add-package: "C: \ Windows \ servicing \ Packages \ %% i" echoGpedit ustanovlen.pauza 

A my voláme okno pro uložení souboru pomocí nabídky „ Soubor - Uložit jako “.

V okně uložení souboru vyberte libovolnou složku (například plochu), zadejte typ souboru „ Všechny soubory “ a zadejtenázev souboru pomocírozšíření BAT .

Po uložení souboru s tímto nastavením se ve vybrané složce objeví soubor BAT s příkazy, které jste zadali.Nyní je třeba tento soubor .bat spustit s právy správce.Chcete-li to provést, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte položku „ Spustit jako správce “.

Ihned po spuštění souboru BAT se spustí instalace „gpedit.msc“ v systému Windows 10. Bude to nějakou dobu trvat, nezavírejte příkazový řádek, dokud „Stiskněte libovolnou klávesu . “

Po dokončení instalace můžete zkontrolovat, jak všechno funguje.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaciWindows-Ra spusťte příkaz „ gpedit.msc “.

Pokud instalace „ gpedit.msc “ šla správně, pak místo tohochyby „ Nelze najít gpedit.msc “ by se před vámi mělo objevit okno editoru politiky místní skupiny.

Tato metoda je velmi jednoduchá a nevyžaduje instalaci programů třetích stran, ale funguje pouze ve Windows 10. Pokud používáte domácí verzi Windows 8 nebo Windows 7, pak je pro vás vhodná alternativa.který je popsán níže.

Jak nainstalovat gpedit.msc ve Windows 7

Pokud používáte domácí verzi Windows 7 nebo Windows 8, budete muset k instalaci „gpedit.msc“ použít software třetích stran..

  1. Přejít na tento weba stáhnout archiv s programem.
  2. Rozbalte archiv a spusťte soubor setup.exe.
  3. V případě potřeby nainstalujte NET Framework 3.5 a dokončete instalaci „setup.exe“.
  4. U 64bitové verze systému Windows je také nutné ručně zkopírovat složky GroupPolicy, GroupPolicyUsers a soubor gpedit.msc ze složky Windows \ SysWOW64 ve Windows \ System32.
  5. Pokud se něco pokazí, zkuste znovu spustit soubor „setup.exe“ a zkuste soubory znovu nainstalovat a zkopírovat.

Pokud bylo vše provedeno správně, pak by se ve vašem operačním systému měl objevit editor zásad pro místní skupiny a chyba „Nelze najít gpedit.msc“ zmizí.Chcete-li to zkontrolovat, zkuste jej spustit pomocí příkazu gpedit.msc.

Pokud se po provedených operacích zobrazí chyba „ MMC nemohl vytvořit modul snap-in “, lze tento problém vyřešit následovněimage:

  1. Opakujte instalaci staženého programu a v posledním kroku neklikejte na tlačítko „Dokončit“.
  2. Otevřete složku"C: \ Windows \ Temp \ gpedit \".
  3. Pokud máte 32bitovou verzi systému Windows, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor „x86.bat“ a vyberte „Změnit“.U 64bitové verze je třeba upravit soubor „x64.bat“.
  4. V otevřeném souboru nahraďte všechny řádky% username%: f za „% username%“: f a uložte soubor.
  5. Spusťte upravený netopýr s právy správce a dokončete instalaci programu kliknutím na tlačítko „Dokončit“.