Nezobrazuje video na internetu

Většina ze všech materiálů zveřejněných na internetu jsou videoklipy.Proto je velmi důležité, aby je webový prohlížeč mohl správně přehrávat.V opačném případě nebudete moci celý web procházet.

Někdy se uživatelé potýkají s tím, že jejich prohlížeč nezobrazuje video na internetu.V tomto článku se budeme zabývat řadou nejčastějších důvodů, které mohou vést k nefunkčnosti videoklipů na internetu.

Důvod č. 1. Problémy s aplikací Flash Player.

Ve většině případů se k vložení videoklipu na webovou stránku používá technologie Flash.Nejčastější příčinou problémů s přehráváním videa na internetu je proto řada problémů s aplikací Flash Player.

Flash Player je doplněk prohlížeče, který umožňuje přehrávat objekty Flash uvnitř webových stránek.Flash Player si můžete stáhnout zcela zdarma z webu http://get.adobe.com/cs/flashplayer/.

Pokud Flash Player není na vašem počítači nainstalován, stáhněte si jej z oficiálních stránek a nainstalujte.Pokud je nainstalována aplikace Flash Player, můžete ji odinstalovat a znovu nainstalovat.Chcete-li to provést, otevřete Ovládací panely -> Programy -> Programy a funkce.Zde musíte najít program Adobe Flash Player a odstranit ho.

Poté můžete Flash Player znovu nainstalovat.Kromě toho je třeba zkontrolovat nastavení přehrávače Flash Player přímo v samotném prohlížeči.Přehrávání Flash může být zakázáno nastavením.Například v prohlížeči Google Chrome je stránka chrome: //plugins /.Zde můžetepovolit nebo zakázat provoz doplňku Flash Player.

Důvod č. 2. JavaScript je zakázán.

Kromě technologie Flash musí prohlížeč pracovat s JavaScriptem.Pokud váš prohlížeč nezobrazuje video na internetu, může být jeho nastavení v jeho nastavení zakázáno.

Například za účelem ověření funkčnosti JavaScriptu v prohlížeči Google Chrome musíte otevřít nastavení a kliknout na tlačítko „Nastavení pro obsah “.

V okně, které se otevře, můžete povolit nebo zakázat JavaScript.

Problém č. 3. Rychlost internetového připojení je nízká.

Stále se nezobrazují videa na internetu?Možná máte problém s internetem.Rychlost internetového připojení, která je nezbytná pro pohodlné prohlížení videoklipů, závisí na kvalitě samotných videoklipů.Pokud při sledování videa sledujete záškuby, zmrazení a načítání, je to pravděpodobně problém.

Co dělat, když nic nepomůže.

V některých případech nelze zjistit příčinu problémů s přehráváním videa.Flash Player je nainstalován a funkční, JavaScript je také, rychlost připojení je dostatečná.Video se však nepřehrává.V takovém případě můžete uvést několik tipů:

  • Zkontrolujte, zda počítač neobsahuje viry.Infekce viry může vést k celé řadě závad.Stáhněte a nainstalujte antivirus.Pokud je antivirový program již nainstalován, použijte bezplatné antivirové skenery.Například Dr. Dr.Web CureIt nebo Nástroj pro odstranění virů Kaspersky.
  • Přeinstalujte webový prohlížeč.Odinstalujte webový prohlížeč úplně a znovu nainstalujte.Musíte nainstalovat nejnovější verzi staženou z oficiálních webových stránek vývojáře.
  • Zkuste sledovat video pomocí jiného prohlížeče.Nainstalujte několik prohlížečů a vyberte ten, ve kterém bude sledování videa co nejpohodlnější.