Notebook je velmi horký: proč a co dělat?

Notebook je ve skutečnosti plnohodnotný stolní počítač, který je zabalen do kompaktního pouzdra o velikosti klávesnice.Není proto překvapivé, že uživatelé notebooků někdy čelí přehřátí .

V tomto článku se budeme zabývat řadou důvodů, které mohou vést k silnému zahřívání notebooku, a vysvětlíme, proč k tomu dochází a co s tím lze dělat.

Důvod č. 1. Notebook je umístěn na měkkém povrchu.

Umístění notebooku na měkký povrch, jako je pohovka nebo polštář, nevyhnutelně vede k výraznému zahřívání jeho součástí.Problém spočívá v tom, že takové umístění notebooku vede ke skutečnosti, že jeho větrací otvory jsou uzavřeny a chladicí systém nemůže nasávat chladný vzduch nebo odstranit již zahřátý vzduch.

Toto je zvláště zřejmé, pokud je notebook zpočátku špatně chlazený, například je zanesen prachem.Nebo pokud je notebook používán při velkém zatížení.V takových situacích se umístění notebooku na měkký povrch stane poslední slámou a začne se restartovat z přehřátí.

Řešení tohoto problému je velmi jednoduché.Pokud chcete notebook používat, když sedíte na pohovce nebo v posteli, najděte pevný povrch, který lze použít jako stojan nebo stůl pro notebook.Pokud není po ruce nic vhodného, ​​lze takový stůl zakoupit.Najdete je na internetu pro „stolek pro notebook“.

Důvod č. 2. Rušivé zatížení notebooku.

Je-li notebook velmi horký, i když je správně umístěn, musíte zjistit, zda existují skutečné předpoklady pro takové vytápění.Pokud hrajete počítačové hry nebo pracujete s těžkými profesionálními programy, je vytápění oprávněné.Pokud je však notebook velmi horký, i když jej nepoužíváte nebo jej nepoužíváte výhradně v nenáročných programech, je to příležitost k zamyšlení nad tím, zda něco způsobuje parazitní zatížení procesoru.

Aby bylo možné zkontrolovat, co způsobuje zatížení procesoru , otevřete „Správce úloh “ a třídějte spuštěné procesy podle zatížení CPU.Pokud seznam obsahuje procesy, které neznáte a které neustále načítají procesor, je to příležitost nainstalovat antivir a zkontrolovat počítač.Pokud již máte antivirový program, zkuste jej nahradit jiným.

Důvod č. 3. Chladicí systém notebooku je zaprášený nebo nefunguje správně.

Pokud umístíte notebook správně a zkontrolovali jste, zda neobsahuje viry, ale stále je příliš horký, může být problém, že se chladicí systém notebooku ucpává prachem.Obvykle to ovlivňuje notebooky ve věku 1 a více let.Aby bylo možné kvalitně odstranit prach z chladicího systému, musí být notebook zcela rozebrán.Tento postup není jednoduchý, proto je lepší nezúčastnit se amatérských představení a kontaktovat servisní středisko.V opačném případě může být oprava notebooku mnohem dražší.

Příznakem může být také nadměrné teplo pro notebook.poruchy chladicího systému.Nejčastějšími problémy jsou suché tepelné mazivo, rozbitý chladič nebo vadná tepelná trubka.Tento problém můžete zjistit a opravit pouze v případě, že je notebook v servisním středisku zcela rozebrán.

Důvod č. 4. Chladicí systém notebooku to prostě nedokáže zvládnout.

Pokud neustále používáte notebook s vysokým zatížením, například na něm hrajete počítačové hry po mnoho hodin v řadě, může dojít k výraznému zahřívání, i když je chladicí systém plně funkční.Důvodem je, že některé notebooky prostě nejsou navrženy pro takové intenzivní zatížení.

Tento problém lze vyřešit pouze zlepšením chlazení notebooku pomocí speciálního stojanu s ventilátory.Podporují připojení k USB portu notebooku a používají fanoušky k ochlazování studeného vzduchu do větracích otvorů notebooku.Toto řešení je velmi efektivní a může okamžitě významně snížit teplotu součástí notebooku.Ale musíte se vyrovnat se zvýšeným hlukem.