Notebook tablet

Tablety vydávaly na trhu s počítačem velký hluk.Mnoho zákazníků, kteří si dříve jednoduše koupili jiný počítač, nyní dává přednost tabletům nebo hledají notebook a tablet v jednom balíčku.Z tohoto důvodu již dlouho klasický počítač neustále klesá.

Notebook-tablet nebo takzvaný transformátor je zařízení, které kombinuje jak možnosti běžného notebooku, tak schopnosti tabletu.Notebooky tablet kupují ti, kteří potřebují plnohodnotný notebook s klávesnicí, USB porty a další typické vlastnosti notebooku, ale kupující chce zařízení používat i jako tablet.Taková zařízení představují kompromis mezi jednoduchostí a mobilitou tabletu a výkonem plnohodnotného notebooku.

Pro uživatele, kteří hledají notebook a tablet v jednom zařízení, je důležité, aby se tento počítač nejprve vypořádal s povinnostmi notebooku.Proto musí přenosný tablet splňovat tyto požadavky:

  • zařízení musí být postaveno na základě klasického procesoru X86.Jinak nebude možné na tomto zařízení používat obvyklé operační systémy a spouštět software;
  • zařízení by mělo být vybaveno klávesnicí, USB porty a dalšími funkcemi klasického notebooku;

Další velmi důležitou vlastností každého notebooku typu tablet je metoda transformace.Nyní existují modely, které se používají úplněrůzné principy pro transformaci zařízení z notebooku na tablet.Všichni mají své výhody a nevýhody.Dále se budeme zabývat řadou specifických modelů, které používají různé metody transformace.

Vyberte notebook-tablet

DELL LATITUDE XT3- laptopový transformátor, který využívá klasickou metodu transformace na tablet.Je vybaven obrazovkou, která se může otáčet kolem svislé osy.Proto, aby se tento notebook změnil na tablet, musí uživatel rozšířit obrazovku na druhou stranu a umístit ji na klávesnici.

Hardware notebookového tabletu DELL LATITUDE XT3 je také na úrovni.Je vybaven procesorem Core i5 s taktovací frekvencí 2500 MHz, obrazovkou s úhlopříčkou 13,3 palce a rozlišením 1366 × 768, 4 GB RAM a 128 GB SSD jednotky.

Jedinou nevýhodou tohoto zařízení je jeho velikost.Jeho tloušťka při složení přesahuje 3 centimetry.

Lenovo IdeaPad Yoga 13- ultrabookový transformátor.Toto zařízení může fungovat jako notebook nebo tablet.K přeměně na tablet se používá velmi jednoduchý princip.Obrazovka notebooku se jednoduše ohne k zadní části zařízení a poté s ním můžete pracovat v režimu tabletového počítače.

Hardware notebooku Lenovo IdeaPad Yoga 13 se skládá z procesoru Core i5 s taktovací frekvencí 1700 MHz, 4 GB RAM, obrazovky 13,3 palce s rozlišením 1 600 × 900 a SSD 128 GB.

ASUS TAICHI 21- dalšíjeden ultrabook s velmi originálním způsobem transformace z notebooku na tablet.Toto zařízení je vybaveno dvěma obrazovkami současně, které jsou umístěny na obou stranách horní části notebooku.Když je tedy notebook otevřený, první obrazovka funguje a když ji použijete, zavře zařízení, druhá obrazovka začne pracovat a ASUS TAICHI 21 přejde do režimu tabletu.Tento způsob transformace je jednoduchý a velmi spolehlivý.Neexistuje žádné riziko, že se transformační mechanismus časem rozpadne.

Technické specifikace tohoto přenosného tabletu jsou rovněž na slušné úrovni.ASUS TAICHI 21 je vybaven procesorem Core i5 s taktovací frekvencí 1700 MHz, 4 GB RAM, dvěma obrazovkami s úhlopříčkou 11,6 palce a rozlišením 1920 × 1080, pro ukládání uživatelských dat je k dispozici jednotka SSD s kapacitou 128 GB.

DELL XPS 12je další transformující notebook-tablet od DELL.V tomto modelu použila DELL inovativnější způsob transformace.Obrazovka zařízení je upevněna ve speciálním rámu, uvnitř kterého se může otáčet o 180 stupňů.Aby se tedy tento gadget mohl stát tabletem, musí uživatel otočit obrazovku a umístit ji na klávesnici.

Technické vlastnosti DELL XPS 12: Procesor Core i5 s frekvencí 1700 MHz, 8 GB RAM, obrazovka 12,5 palce s rozlišením 1920 × 1080, 256GB na jednotce SSD.

Sony Vaio Duo 11je poslední zařízení, na které se podíváme.Tento gadget nelze nazvat plným notebookem, ale můžezájem mnoho uživatelů.Sony Vaio Duo 11 je spíše tablet, který se může proměnit v notebook, než naopak.Sony Vaio Duo 11 používá metodu transformace, která se nazývá posuvník.Aby bylo možné klávesnici otevřít, musí uživatel posunout obrazovku.

Specifické specifikace podléhají změnám.V nejmodernější modifikaci je Sony Vaio Duo 11 vybaven procesorem Core i7 s frekvencí 2 GHz, 8 GB RAM, 11,6 palcovou obrazovkou s rozlišením 1920 x 1080 a 512 GB SSD.