Obrazovka na počítači nebo notebooku se obrátila vzhůru nohama

Windows má funkci převrácení obrazu, který se zobrazuje na obrazovce počítače nebo notebooku.Tato funkce je vyžadována pro systémy s více monitory.Otočení obrazovky navíc často používají profesionální návrháři a fotografové.

Pokud se však obrazovka omylem otočí, je třeba tento problém okamžitě vyřešit.Protože v tomto režimu není možné pracovat.

Jak převrátit obrazovkupočítač nebo notebook v systému Windows 7

Používáte-li operační systém Windows 7, pak, abyste problém vyřešili s obrácenou obrazovkou, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a v zobrazené nabídce zvolit „Rozlišení obrazovky“.".

V důsledku toho se před vámi objeví okno s nastavením obrazovky.Zde můžete vybrat požadované rozlišení, nakonfigurovat připojení více monitorů a mnohem více.Obrázek můžete mimo jiné převrátit na obrazovce počítače nebo notebooku.Chcete-li to provést, otevřete rozevírací seznam „Orientace“ a vyberte příslušnou orientaci obrázku.Pokud je váš monitor namontován vodorovně a není otočen vzhůru nohama o 180 stupňů, bude vám vyhovovat orientace na šířku.

Po výběru vhodné orientace stiskněte tlačítko„Použít“ a potvrďte uložení nastavení.

Jak převrátit obrazovku počítače nebo notebooku ve Windows 10

V operačním systému Windows 10 je problém převrácení obrazu na obrazovce počítače nebo notebooku vyřešen podobným způsobem.Nejprve musíte kliknout pravým tlačítkem na prázdné místo na ploše a v nabídce, která se otevře, vyberte „Nastavení obrazovky“.

Poté se v části „Systém - obrazovka“ otevře okno „Nastavení“.Zde se zobrazí hlavní nastavení obrazovky.Pokud potřebujete vyřešit problém s převrácením obrazovky, otevřete rozbalovací nabídku Orientace a vyberte příslušnou možnost.Jak je uvedeno výše, pro standardní nainstalovaný monitor je vhodná orientace na šířku.

Po převrácení obrazovky do vhodné polohy uložte nastavení.

Jak převrátit obrazovku počítače nebo notebooku pomocí ovladače grafické karty

Pomocí ovladačů grafické karty můžete také otočit obrazovku počítače nebo notebooku do své normální polohy.Chcete-li to provést, musíte nejprve otevřít nastavení ovládacího panelu grafické karty.

Ve většině případů se to provádí prostřednictvím místní nabídky na ploše.Klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte „Ovládací panel NVIDIA“ (pokud máte grafickou kartu od NVIDIA) nebo „Catalyst Control Center“ (pokud máte grafickou kartu od AMD) nebo „Nastavení Intel Graphics“ (pokud máte integrovanou grafiku od společnosti Intel)

Dále je třeba zobrazit nastavení dostupná na paneluovládejte grafickou kartu a najděte tam funkci zodpovědnou za převrácení obrazovky.V případě grafické karty NVIDIA musíte otevřít část nastavení „Zobrazení - rotace zobrazení“.

V případě grafické karty AMD musíte otevřít sekci nastavení „Obecné úkoly zobrazení - Otočit plochu“.

A v případě integrované grafiky od společnosti Intel musíte otevřít sekci „Zobrazení“.

Po převrácení obrázku na obrazovce nezapomeňte nastavení uložit.