Otevřené reklamní karty: jak je odstranit?

Uživatelé si často stěžují, že mají neustále karty prohlížeče s reklamami.Někdy se to stane, když uživatel pracuje s prohlížečem, a někdy jen náhodně.Tak či onak se to děje bez zásahu uživatele.

Pokud máte stejné problémy s reklamními kartami, můžete bezpečně říci, že váš počítač je napaden malwarem nebo jednodušeji viry.Jedná se o speciální typ viru, někdy nazývaný Adware.Jedná se o malé programy, které nepoškozují vaše data a nenarušují počítač.Jediné, co dělají, je reklama.Někdy to vypadá jako karty, které se otevírají, někdy jsou reklamy zabudovány přímo na samotné webové stránky.Níže se dozvíte, jak se s touto infekcí vypořádat.

Prohledejte počítač pomocí Malwarebytes Anti-malware

Pokud máte karty s reklamami, musíte nejprve prohledat počítač pomocí programu.Malwarebytes Anti-malware.Jedná se o antivirový program, který se specializuje na adware viry.S jeho pomocí můžete detekovat a neutralizovat velké množství adware programů, které jsou klasickými antiviry definovány jako bezpečné.

Chcete-li tedy zkontrolovat počítač, musíte nejprve jít na web https://ru.malwarebytes.com/ a stáhnout bezplatnou verzi Malwarebytes Anti-malware.

Poté spusťte stažený soubor a nainstalujte Malwarebytes Anti-malware do počítače.SámProces instalace je velmi jednoduchý a nevyžaduje žádné další komentáře.Stačí několikrát kliknout na tlačítko „Další“ a souhlasit s podmínkami.

Po instalaci spusťte program a klikněte na tlačítko „Spustit test“.

Poté stačí počkat, až program Malwarebytes Anti-malware dokončí kontrolu.Po naskenování zobrazí Malwarebytes Anti-malware seznam nebezpečných souborů a nabídne je do karantény.Tuto akci potvrďte kliknutím na tlačítko „Vybrat objekty v karanténě“.

Po karanténě nebezpečných virů vás program Malwarebytes Anti-malware vyzve k restartování počítače.Tuto akci potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“.

Po restartu otevřete prohlížeč a zkontrolujte, zda se neotevře reklamní karty.Ve většině případů bude stačit k odstranění otevřených karet s reklamami kontrola pomocí programu Malwarebytes Anti-malware.Pokud to nepomůže, zkuste níže popsané postupy.

Odstranění zbytkového malwaru po infekci.

Pokud jste zkontrolovali svůj počítač pomocí Malwarebytes Anti-malware, ale reklamní karty stále zůstávají otevřené, mohou po malwaru zůstat nějaké stopy, díky nimž se tyto karty nadále otevírají.

Nejprve musíte zkontrolovat zástupce, kterým spouštíte prohlížeč.Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce a vyberte „Vlastnosti“.

Ve vlastnostechštítek, na záložce „Zkratka“ je textové pole „Objekt“.Neměl by mít žádné adresy webových stránek.Pokud je zde přiřazena adresa webu, musí být tato smazána.Nebo můžete vytvořit novou zkratku pro spuštění prohlížeče, ve které již nebude nic zbytečného.

Také je třeba zkontrolovat nastavení samotného prohlížeče.Přejděte do nastavení prohlížeče a podívejte se, která stránka je zde uvedena jako domovská stránka.

Dalším zdrojem otevírání karet s reklamami je Plánovač úloh systému Windows.Chcete-li otevřít „Plánovač úloh“, můžete jej vyhledat v nabídce „Start“.

Můžete také stisknout kombinaci kláves Windows-R a do otevřeného okna zadat příkaz „Taskschd.msc“.

Tak či onak otevřete „Plánovač úloh“.V sekci „Plánovač úloh“ musíte otevřít sekci „Knihovna plánovače“.

Poté musíte prostudovat všechny úkoly registrované v knihovně.

Při kontrole úkolů byste se měli nejprve podívat na kartu „Akce“.Pokud najdete úkoly, které spouští prohlížeč a otevírají některé weby, je třeba je odstranit.