Ovladač videa přestal reagovat a byl úspěšně obnoven

V systému Windows Vista a novějších verzích systému Windows existuje technologie zvaná TDR nebo detekce a obnovení časového limitu.Tato technologie je navržena tak, aby obnovila normální fungování ovladače videa v případě havárie a zamrznutí softwaru.Pokud TDR zjistí, že ovladač videa přestal reagovat, zastaví svou činnost a poté je ovladač znovu načten.V tomto případě uživatel obdrží zprávu, že ovladač videa přestal reagovat a byl úspěšně obnoven.Systém tedy dokáže zabránit restartování počítače, když nastanou problémy s ovladači.

Nejúčinnějším způsobem řešení tohoto problému je přeinstalace ovladačů grafické karty.Je žádoucí stáhnout nejnovější ovladač a nainstalovat jej od nuly.To znamená, že po odstranění starých verzí ovladačů.Pokud ovladače znovu nainstalujete správně, pak s velkou pravděpodobností se již nebudou zobrazovat zprávy, které ovladač videa přestal reagovat a byl úspěšně obnoven.

Přeinstalace ovladačů videa pro grafické karty NVIDIA a AMD.

K úplnému odstranění starých ovladačů videa z grafických karet NVIDIA a AMD je nejlepší použít bezplatný program odinstalace ovladačů zobrazení. Stáhněte si tento program z oficiálních stránek a rozbalte archiv do jakékoli složky.Poté restartujte počítač v nouzovém režimu a spusťte Uninstaller Display Driver Uninstaller.

Po spuštění programu pro odinstalaci ovladače zobrazení musíte vybrat, jaký ovladač videa jstechcete odebrat z grafické karty NVIDIA nebo AMD.

Po výběru ovladače videa zbývá jednoduše kliknout na tlačítko „Odstranit a restartovat“.

Poté, co program Uninstaller Display Driver Uninstaller odstraní ovladač videa a restartuje počítač, můžete pokračovat v instalaci nových ovladačů.Musíte stáhnout novou verzi ovladače výhradně z oficiálního webu NVIDIA nebo AMD (v závislosti na grafické kartě, kterou jste nainstalovali).

  • Ovladače grafické karty NVIDIA: http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=en
  • Ovladače grafické karty AMD: http://support.amd.com/en-us/download

Proces instalace ovladačů videa je co nejjednodušší.Stačí spustit instalační program a několikrát kliknout na tlačítko „Další“.

Po instalaci ovladače videa restartujeme počítač znovu.

Mimochodemmá web samostatné články o odstranění ovladačů pro grafickou kartu AMD Radeon a grafické karty NVIDIA GeForce GTX.Doporučujeme, abyste se seznámili.

Přeinstalace ovladačů videa pro integrovanou grafiku Intel.

Pokud máte integrovanou grafiku od společnosti Intel, nemůžete odebrat ovladače videa pomocí programu odinstalace ovladače zobrazení.Místo toho je musíte odstranit ručně pomocí „ Ovládacího panelu “.Chcete-li to provést, otevřete "Ovládací panely" a přejděte k části "Programy - odebrání programů".

Poté byste měli vidět seznam všech programů nainstalovaných v počítači.V tomto seznamu musíte najít ovladač videa zIntegrovaná grafika Intel.Můžete použít hledání tohoto.Poté, co najdete požadovaný ovladač (v mém případě se nazývá „Intel HD Graphics Driver“), klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „ Delete “.

Ve ​​výsledku se objeví odinstalační program od společnosti Intel.Chcete-li zahájit odebrání ovladače, stačí kliknout na tlačítko „Další“.

Po dokončení odebrání ovladače videa souhlaste s restartováním počítače a klikněte na tlačítko „Další“.Po restartování můžete pokračovat v instalaci nové verze ovladačů.Můžete si je stáhnout na oficiálním webu Intel.

Proces instalace (snímek obrazovky níže) prakticky nevyžaduje zásah uživatele.Vše, co musíte udělat, je spustit instalační soubor a několikrát kliknout na tlačítko „Další“.

Po dokončení instalace nových ovladačů nezapomeňte znovu restartovat počítač.