Po formátování se hlasitost jednotky Flash snížila

Jednotka Flash je oblíbený způsob přenosu informací.Dokonce i nyní, v éře internetu a cloudových technologií, mnoho lidí dává přednost přenášení souborů na flash disky.To obvykle funguje dobře, ale někdy mohou flash disky způsobit problémy.Například objem jednotky Flash se může náhle snížit a nebudete moci do něj zapisovat množství dat, která obvykle zaznamenáváte.K tomu může dojít po formátování nebo vypálení obrazu disku.

Diagnostika problému s jednotkou flash

Problémy s objemem jednotky flash se mohou vyskytnout z různých důvodů, nejčastěji je však to, že jednotka flash není správně rozdělena.V tomto článku se budeme zabývat právě takovým případem, takže než něco uděláte, musíte se ujistit, že váš flash disk má stejný problém.Upozorňujeme také na skutečnost, ženesprávný výkon níže popsané práce může vést ke ztrátě dat na pevných discích vašeho počítače .Proto buďte velmi opatrní a pokud máte pochybnosti, je lepší tyto akce odmítnout.

Chcete-li zkontrolovat jednotku flash, připojte ji k počítači, stiskněte kombinaci kláves Windows-R a spusťte příkaz „ diskmgmt.msc “.

Tímto způsobem otevřete správu disků.Zde musíte zkontrolovat všechny připojené jednotky, najít flash disk a pochopit, jak je rozdělen na oddíly.Pokud na jednotce Flash existují nepřidělené oblasti, problém je v členění a tolze opravit.Například v našem případě má jednotka flash jeden pracovní oddíl o velikosti 14 megabajtů a dvě nepřidělené oblasti, které zabírají téměř celý objem jednotky flash.

Bohužel právě teď nebude možné tento problém vyřešit pomocí nástroje Správa disků.Nejprve musíte resetovat poruchu jednotky Flash pomocí příkazového řádku.

Oprava poruchy disku Flash

K opravě nesprávného rozdělení jednotky flash budete potřebovat příkazový řádek s právy správce.Chcete-li jej spustit, otevřete nabídku Start, do vyhledávání zadejte příkaz „ cmd “, klepněte pravým tlačítkem myši na nalezený program a vyberte položku nabídky „ Spustit jako správce “.

Po zobrazení příkazového řádku spusťte příkaz „ diskpart “.Diskpart je program konzoly pro práci s oddíly pevného disku.Po jeho spuštění budete vyzváni k zadání dalšího příkazu, který bude vypadat jako níže uvedený snímek obrazovky.

Poté musíte zadat příkaz „ LIST disk “.Tento příkaz zobrazí v konzole seznam všech jednotek, které jsou připojeny k počítači.

Poté, co se objeví seznam disků, musíte pochopit, pod kterým číslem je naše jednotka flash.To je obvykle velmi snadné na základě velikosti disku.Například na níže uvedeném snímku obrazovky má jednotka Flash číslo - 4. Toto je jediný disk s kapacitou 16 GB, ostatní jednotky jsou mnohem větší.

Dále musíte vybrat jednotku, se kterou budeme pracovat.Chcete-li to provést, zadejtepříkaz " SELECT disk = 4 ", ve kterém 4 je číslo jednotky flash, jejíž objem se snížil.Vaše číslo flash disku se bude lišit.

Nyní můžete resetovat oddíl jednotky flash na oddíly.Stačí provést příkaz „ CLEAN “.Upozorňujeme, že provedením tohoto příkazu vymažete všechny oddíly a všechna data z USB flash disku.Pokud jste tedy v předchozím kroku udělali chybu při výběru disku, může to vést ke ztrátě dat.

Po provedení příkazu CLEAN se musíte vrátit ke správě disků.Nyní byste místo pevného disku měli vidět velké nepřidělené místo.

Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost „ Vytvořte jednoduchý svazek “.

Poté postupujte podle pokynů na obrazovce a vytvořte oddíl s maximální velikostí.

Po vytvoření nového oddílu by měla být obnovena hlasitost jednotky Flash.