Počítač se během hry restartuje

Restartování počítače během hry je jedním z nejčastějších problémů mezi milovníky počítačové hry.Dříve nebo později se tento problém potýká s jakýmkoli hráčem.V tomto článku se budeme zabývat čtyřmi nejpravděpodobnějšími příčinami, které mohou vést k podobné situaci.

Důvod č. 1. Přehřátí procesoru.

Pokud se počítač během hry restartuje, je třeba nejprve zkontrolovat teplotu procesoru.Pokud je teplota procesoru mimo normální rozsah, aktivuje se ochrana a počítač se restartuje.Toto chování počítače je navrženo tak, aby šetřilo procesor před vypalováním v případě problémů s chlazením.

Existuje několik způsobů, jak zkontrolovat přehřátí procesoru.Nejjednodušší možnost, ihned po restartu počítače, přejít do systému BIOS a zjistit, jaká je teplota.Pokud je něco kolem 70 stupňů, je pravděpodobně přehřátí.

Také nemůžete čekat na další restart počítače, ale sledovat teplotu procesoru v reálném čase.K tomu můžete použít různé programy.Můžete například použít bezplatný program Core Temp.Spusťte tento program, vytvořte zatížení procesoru a sledujte teplotu.

Normální teplota procesoru závisí na konkrétním modelu.V průměru je však hodnota 65 stupňů Celsia považována za normální.Pokud se váš procesor zahřeje nad tuto značku, pak se přehřeje a během hry se pravděpodobně restartujeprávě z tohoto důvodu.

Důvod č. 1. Přehřátí grafické karty.

Musíte také zkontrolovat teplotu grafické karty.Protože ve zvláště pokročilých případech může jeho přehřátí vést k restartu.Nejvhodnější je zkontrolovat teplotu grafické karty pomocí bezplatného programu GPU-Z.Spusťte tento program v počítači, přejděte na kartu „Senzory“ a vytvořte zatížení grafické karty.

Pokud teplota grafické karty přesáhne 80 stupňů, je pravděpodobné, že se počítač restartuje přesně kvůli přehřátí grafické karty.

Důvod č. 3. Problémy s výživou.

Pokud jste zkontrolovali teplotu procesoru a grafické karty a ukázalo se, že je to normální, pak je třeba zkontrolovat napájecí jednotku (PSU).Pokud napájecí jednotka není dostatečně výkonná nebo je jednoduše stará, pak během počítačových her, kdy součásti počítače spotřebují maximální energii, nemusí napájecí jednotka zvládnout.V takových situacích se počítač restartuje.

Kontrola napájení již není tak jednoduchá jako procesor nebo grafická karta.Samozřejmě existují některé programy, které mají samostatné testy pro kontrolu napájení.Například program S&M má funkci „Power“, která je zodpovědná za kontrolu napájení.

Takovým testům však nelze plně důvěřovat.Nejspolehlivější kontrolou bude instalace jiného, ​​samozřejmě fungujícího napájecího zdroje.Nainstalujte do počítače funkční zdroj napájení a zkuste zopakovat situaci, během kterépočítač se v minulosti restartoval.Například spusťte hru, se kterou jste měli dříve problémy.Pokud se situace opakuje s jiným zdrojem energie, je třeba hledat důvod restartu jinde.Pokud se restart počítače zastaví, je čas koupit novou jednotku PSU.

Důvod č. 4. Problémy se softwarem.

Pokud jste zkontrolovali teplotu procesoru a vyloučili výpadek napájení, může být váš problém na softwarové úrovni.Zkuste aktualizovat ovladače grafických karet nebo odinstalovat staré ovladače grafických karet a provést úplnou přeinstalaci.Pokud byl důvod restartování počítače v ovladačích grafických karet, měl by tento postup tento problém vyřešit.

Nelze také vyloučit virovou infekci.Zkuste zkontrolovat počítač pomocí bezplatných skenerů Nástroj pro odstranění virů Kaspersky nebo Dr.Web CureIt!.Pokud můžete viry najít a neutralizovat, restartování by se mělo zastavit.