Počítač se během hry vypne

Mnoho je závislých na počítačových hrách.Ne každý počítač se však dokáže snadno vypořádat s moderními hrami.Jedním z nejčastějších problémů, ke kterému může dojít při spuštění náročných her, je náhlý restart.Počítač se během hry právě vypíná.K tomu dochází neočekávaně a uživatel ztratí neuloženou hru.V tomto článku vysvětlíme, proč se počítač během hry vypne, a také poskytneme několik tipů, jak tento problém vyřešit.

Zdroj napájení, který není výkonný nebo vadný

Pokud se počítač během hry vypne, pak je ve většině případů problém se zdrojem energie.Nejpravděpodobnější napájecí zdroj nedokáže zvládnout zátěž, což vede k náhlému restartu počítače.

Pokud všechno dříve fungovalo dobře, ale po instalaci nových součástí (například grafické karty) se počítač začal restartovat, důvodem je právě napájení.V této situaci je to s téměř stoprocentní jistotou.

Pokud nebyly nainstalovány žádné nové součásti, ale počítač se během her začal vypínat, nelze vyloučit problémy s napájením.V takové situaci je však nejprve nutné vyloučit přehřátí procesoru a grafické karty.

Pro testování stability počítače jako celku a zejména napájení, můžete použít program S&M.Tento program obsahuje řadu testů, které vytvářejívelké zatížení počítače.Takže test s názvem „Power“ je navržen speciálně pro testování napájení.Pokud se počítač během tohoto testu vypne, nejpravděpodobněji je problém v napájení.

Přehřátí procesoru

Dalším častým důvodem pro vypnutí počítače během hry je přehřátí procesoru. Kontrola teploty procesoru během hry je poměrně jednoduchá.Chcete-li to provést, stáhněte a nainstalujte program HWmonitor.

Po spuštění programu HWmonitor spusťte hru a chvíli hrajte.Poté přepněte do programu HWmonitor a zkontrolujte teplotu procesoru.

Program HWmonitor zobrazuje tři hodnoty teploty: Hodnota (aktuální teplota), Min (minimální teplota zaznamenaná během programu), Max (maximální teplota zaznamenaná během programu).Samozřejmě nás zajímá maximální teplota.

Pokud se procesor při zatížení zahřeje na teplotu 65 stupňů Celsia, máte problémy s přehřátím.Není skutečností, že je počítač přetížen, ale je třeba snížit teplotu procesoru.Chcete-li to provést, můžete do systémové jednotky nainstalovat další ventilátor.

Existují situace, kdy se počítač vypíná tak rychle, že jednoduše není možné měřit teplotu pomocí programů.V této situaci musíte přejít do systému BIOS okamžitě po náhlém restartu počítače.V systému BIOS můžete vidětaktuální teplota vašeho procesoru.