Počítač se restartuje

Co mám dělat, když se počítač restartuje sám?Podobnou otázku lze slyšet velmi často.Od samočinného restartování počítače je velmi běžná chyba.

V tomto článku se budeme zabývat nejčastějšími příčinami spontánního restartování počítače.

Proč se počítač restartuje sám

Viry.Infekce viry může vést k celé řadě účinků.A včetně restartu počítače.Pokud se počítač sám restartuje, a to se děje dost pravidelně, je nejprve třeba zkontrolovat přítomnost virů.

Přehřátí CPU.Významné zvýšení teploty procesoru nutně povede k restartování počítače.Jedná se o ochranný mechanismus, který neumožňuje čipu hořet v případě poruchy chladicího systému.Chcete-li zjistit teplotu procesoru, můžete použít speciální aplikace nebo zadat BIOS.Pokud je teplota procesoru 60 nebo více stupňů, je důvodem restartu pravděpodobně tento důvod.

Neslučitelnost počítačových součástí. Pokud se po instalaci nových součástí restartuje počítač, vraťte počítač do staré konfigurace a zkuste chvíli pracovat.

Nesprávně nainstalované nebo nekompatibilní ovladače zařízení.

Výpadky napájení. I malé přepětí může způsobit restart počítače.Nainstalujte nepřerušitelný zdroj napájení (UPS).

Napájení příliš slabé nebo vadné . Pokud dojde při velkém zatížení počítače k ​​restartu, například při spuštění her.Nejpravděpodobněji je problém v napájení

Porucha ostatních součástí počítače.

Co dělat, kdyžse restartuje počítač ?Nejprve se pokuste odstranit výše uvedené problémy.S největší pravděpodobností bude jeden z nich vyhovovat vašemu případu.Pokud nelze zjistit důvod restartu, je lepší kontaktovat odborníky, kteří se zabývají opravami počítačů profesionálně.