Při připojení notebooku k televizoru není přes HDMI žádný zvuk

Co když při připojení notebooku k televizoru není slyšet zvuk přes HDMI ?Tomuto problému čelí mnoho uživatelů, kteří se pokoušejí připojit notebook k televizoru.Navíc se tento problém může objevit a zmizet téměř náhodně.Někdy je zvuk přenášen dokonale přes HDMI a někdy se i nadále přehrává z reproduktorů notebooku a nefunguje.

Samozřejmě existuje mnoho důvodů, které mohou vést k situaci, kdy při připojení nebude zvuk vystupovat přes HDMI.Nejběžnějším důvodem je však nesprávné nastavení operačního systému Windows.A teď vám řekneme, jak tento problém vyřešit.

Připojte svůj notebook k televizoru pomocí HDMI.Poté otevřete „Ovládací panel“ a přejděte do části „Hardware a zvuk“ a poté otevřete podokno „Zvuk“.

Poté by se před vámi mělo otevřít malé okno s názvem „Zvuk“.Pokud zvuk není přenášen do televizoru přes HDMI, ale místo toho hraje z reproduktorů notebooku, měli byste něco vidět na následujícím obrázku (níže).

Naproti položce „Reproduktory“ je zelená značka, což znamená, že reproduktory se používají jako hlavní zařízení pro výstup zvuku.

Chcete-li přesměrovat zvuk na televizor pomocí kabelu HDMI, musíte vybrat „Digitální zvuk (HDMI)“ a kliknout na tlačítko „Výchozí“.

Poté se zelená značka přesune na „Digitální zvuk (HDMI)“.Klepnutím na tlačítko „OK“ nastavení uložíte.

Po těchto jednoduchých manipulacích by měl být vyřešen problém se zvukovým výstupem prostřednictvím HDMI při připojení notebooku k televizoru.

Mimochodem, pokud vše ostatní selže, zkuste to zkroucení zvuku na televizoru.Možná je to váš problém.