Proč BIOS nevidí flash disk

Moderní notebooky nejsou stále častěji vybaveny optickou jednotkou.A mezi netbooky a ultrabooky obecně není možné najít model, který by uživateli poskytoval příležitost používat optické disky.V takovém případě je nutné nainstalovat operační systém z jednotky flash.

Při pokusu o instalaci operačního systému z flash disků čelí mnoho uživatelů skutečnosti, že jejich BIOS nevidí flash disk.V důsledku toho nemohou nastavit prioritu stahování a spustit instalaci.V tomto článku se budeme zabývat možnými příčinami, které mohou vést k podobnému problému.

Jednotka Flash nefunguje správně. Pokud byl disk Flash připojen správně, je třeba zkontrolovat zdraví samotného disku Flash.Chcete-li tuto možnost vyloučit, použijte jinou jednotku flash.Pokud není po ruce žádná jiná jednotka flash, můžete zkusit připojit jednotku flash k jinému počítači a zadat BIOS.Pokud v jiném počítači vidí systém BIOS flash disk bez problémů, problém není v něm.

Nefunguje port USB. Připojte USB flash disk k jinému USB a po restartu spusťte BIOS a zkontrolujte USB flash disk.Pokud jednoduchá změna portu USB nepomohla, musíte USB flash disk zapojit do portu USB na zadní straně systémové jednotky.Protože existuje možnost, že konektory USB na předním panelu nejsou správně připojeny.

Řadič USB je v nastavení systému BIOS deaktivován. V některých verzích systému BIOS je možné deaktivovat řadič USB .Pokud je řadič USB deaktivován, systém BIOS samozřejmě nebudepodívejte se na flash disk.Chcete-li tuto možnost vyloučit, zadejte BIOS a najděte sekci s nastavením vestavěných zařízení.Obrázek ukazuje, jak by tato sekce BIOS mohla vypadat.

Verze systému BIOS je příliš stará. Stahování z flash disků se objevilo teprve nedávno.Proto je nyní v provozu mnoho počítačů, jejichž BIOS není navržen pro spouštění z USB flash disku.