Proč klávesnice v počítači nefunguje

Klávesnice je hlavní způsob zadávání informací do počítače.Proto je téměř nemožné používat počítač bez funkční klávesnice.Nyní zvážíme hlavní důvody, proč klávesnice na počítači nemusí fungovat, a řekneme vám, jak ji opravit.

Důvod č. 1. Problémy s připojením.

Pokud vaše klávesnice na vašem počítači nefunguje, zkontrolujte nejprve její připojení.Mohli byste připojit drát a částečně nebo úplně jej odpojit od počítače.Chcete-li tuto možnost otestovat, vypněte klávesnici, znovu ji připojte a zkontrolujte, jak funguje.

Většina moderních klávesnic je připojena pomocí USB, ale pokud máte levnou nebo starou klávesnici, lze ji připojit pomocí PS /2.V takovém případě zkontrolujte, zda je klávesnice připojena k fialovému konektoru PS /2 a zda konektor na straně klávesnice není poškozen.Faktem je, že tento konektor se skládá z několika spíše tenkých kontaktů a pokud jsou ohnuté, klávesnice nebude fungovat.

Rovněž je třeba zkontrolovat samotný vodič, který vede z klávesnice k počítači.Mohl být poškozen domácími mazlíčky, nebo se mohl jednoduše roztřepit.

Důvod č. 2: Baterie jsou vybité.

Pokud vaše bezdrátová klávesnice nefunguje, měli byste určitě zkontrolovat její baterie.Chcete-li to provést, jednoduše vyměňte baterie za nové a zkontrolujte klávesnici.

Je také třeba zkontrolovat, zda je připojen přijímač, který by měl přijímat signál z USB konektoru.klávesnice.

Důvod č. 3. Funkce Num Lock je vypnutá.

Pokud hlavní část klávesnice funguje, ale na další numerické klávesnici není žádné tlačítko, musíte povolit funkci Num Lock.Chcete-li to provést, jednoduše stiskněte klávesu Num Lock, která je umístěna nad numerickou klávesnicí, a poté zkontrolujte, jak fungují numerické klávesy.

Po stisknutí tlačítka Num Lock nad numerickou klávesnicí by se měla rozsvítit kontrolka, která indikuje, že funkce Num Lock je zapnutá.V tomto případě by numerická klávesnice měla fungovat.

Důvod č. 4. Problémy s řidiči.

V některých případech nemusí některé porty USB fungovat bez instalace ovladačů pro základní desku.Pokud jste tedy připojili klávesnici, ale nefunguje to, stačí kabel zapojit do jiného konektoru USB a znovu zkontrolovat.Pokud klávesnice pracuje s jiným konektorem USB, pravděpodobně nemáte nainstalované ovladače pro základní desku.Přejděte na web výrobce desky, stáhněte si požadovaný ovladač a nainstalujte ho.

Kromě toho mohou být vyžadováni ovladače na samotné klávesnici.Pokud máte jednoduchou klávesnici, měla by fungovat bez ovladačů.Moderní klávesnice pro hráče však často vyžadují instalaci ovladačů.V takovém případě musíte přejít na web výrobce klávesnice, stáhnout příslušný ovladač a nainstalovat jej do počítače.

Důvod č. 5. Klávesnice je mimo provoz.

Selhání klávesnice je vzácný případ.Starší klávesnice obvykle nefungují samostatně, protože se měnínež se úplně zlomí.

Tuto možnost však nelze vyloučit.Pokud jste zkontrolovali všechny výše uvedené, ale klávesnice stále nefunguje, musíte ji zkontrolovat u jiného počítače.Možná jen nefunguje.