Proč mikrofon nefunguje

Po připojení mikrofonu k počítači čelí mnoho uživatelů skutečnosti, že to nefunguje.V tomto článku probereme několik důvodů, které mohou vést ke skutečnosti, že mikrofon nebude v počítači fungovat.

Důvod č. 1. Ovladače zvukových karet nejsou nainstalovány.

Pokud váš mikrofon nefunguje, je třeba nejprve zkontrolovat ovladače zvukové karty.Aby zvuk fungoval normálně, musí být v počítači nainstalovány ovladače zvukové karty.

Abyste se ujistili, že jsou v počítači nainstalovány ovladače zvukové karty, stiskněte kombinaci klávesWin + Ra zadejte příkaz „) mmc devmgmt.msc . "Poté se před vámi otevře okno „ Správce zařízení “.Zde musíte otevřít sekci „ Zvuková, herní a video zařízení “ a zjistit, zda se tam vaše zvuková karta zobrazuje nebo ne.

Pokud tato část „Správce zařízení“ nemá zvukovou kartu nebo se zobrazuje jako „Neznámé zařízení“, znamená to, že je třeba nainstalovat ovladače.Pokud je vaše zvuková karta integrována, pak je možné její ovladače stáhnout na webu výrobce základní desky, pokud je zvuková karta diskrétní, musíte hledat ovladače na webu výrobce.

Důvod č. 2. Mikrofon je vypnutý nebo není správně připojen.

Pokud je vše v pořádku s ovladači zvukových karet, ale mikrofon stále nefunguje, pak další věc, kterou potřebujetezkontrolujte, zda je zahrnuta.Mikrofony mají velmi často speciální tlačítko, které vám umožní rychle vypnout mikrofon.Pokud je na vašem mikrofonu takové tlačítko, klikněte na něj a znovu zkontrolujte mikrofon.

Musíte se také ujistit, že je váš mikrofon správně připojen.Mikrofon je vždy připojen ke konektoru zvukové karty, který je zvýrazněn růžovou barvou.Pokud vaše zvuková karta nemá barevný symbol, je možné, že vedle konektoru je malá ikona označující vstup pro připojení mikrofonu.

Na laptopech lze konektor mikrofonu kombinovat se sluchátkovým konektorem.V takovém případě budete pro normální provoz mikrofonu potřebovat speciální rozbočovač.

Důvod č. 3. Mikrofon je v nastavení ztlumen.

Pokud jste zkontrolovali všechny výše uvedené skutečnosti, ale váš mikrofon stále nefunguje, měli byste se podívat do nastavení systému mikrofonu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru na hlavním panelu a vyberte položku nabídky „Záznamová zařízení“.

Poté se před vámi otevře okno, ve kterém by se měl zobrazit váš mikrofon.Pokud tam není, systém to nevidí a příčinu poruchy je třeba hledat jinde.Pokud je mikrofon přítomen, vyberte jej pomocí myši a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“.

Poté se objeví malé okno s nastavením mikrofonu.Na první kartě, která se nazývá „Obecné“, se musíte ujistit, že je zvolena možnost „Použíttoto zařízení. “Pokud je vše v pořádku, přejděte na kartu Úrovně.

Na kartě Úrovně můžete upravit hlasitost a zisk mikrofonu.Pokud váš mikrofon nefunguje, zkuste zvýšit hlasitost na maximum, uložte nastavení pomocí tlačítka „Použít“ a znovu vyzkoušejte mikrofon.Váš mikrofon nemusí fungovat, protože je příliš tichý.

Důvod č. 4. Problémy s čelním panelem.

Existují také situace, kdy mikrofon nefunguje, když je připojen k přední části počítače.Při používání konektoru na zadním panelu je vše v pořádku.Pokud máte podobný problém, musíte hledat příčinu poruchy čelního panelu.

Nejprve otevřete nastavení ovladače zvukové karty a najděte tam přepínač mezi provozními režimy předního panelu: AC97 a HD Audio.Zkuste přepnout přední panel počítače do jiného režimu a znovu vyzkoušet mikrofon.

​​

Nelze vyloučit, že přední panel počítače byl nesprávně připojen k základní desce nebo byl omylem odpojen.V takovém případě ji musíte znovu připojit.Pokyny z vaší základní desky vám s tím pomohou.