Proč monitor nefunguje a co dělat?

Co mám dělat, když monitor nefunguje?Porucha monitoru může zmást i zkušené uživatele.Bez monitoru je práce s počítačem skutečně nemožná.V tomto článku budeme analyzovat nejčastější problémy, které vedou k vymizení obrazu z monitoru.

Monitor nefunguje?Čtěte dál!

Proč monitor nefunguje

Napájecí kabel není pevně zapojen. Toto by mělo být nejprve zkontrolováno.Odpojte znovu napájecí kabel na zadní straně monitoru.Možná jste kabel připojili nohou nebo pohybovali monitorem kolem stolu, mohlo by to vést k výpadku napájení.

Zkontrolujte kabel z grafické karty. Pokud šrouby na konektoru neutahujete, kabel může ztratit kontakt.Odpojte a znovu připojte kabel z monitoru a grafické karty a pevně dotáhněte šrouby.

Kabel nebo konektory jsou poškozené. Vyměňte oba propojovací kabely.Zkontrolujte stav video konektoru.Kolíky uvnitř konektoru mohou být ohnuté nebo zlomené.

Zkontrolujte stav systémové jednotky. Možná je problém ten, že se počítač nezapne.Zkuste zavést operační systém bez monitoru, při spuštění dbejte na charakteristický zvuk.Můžete také připojit počítač k jinémumonitor nebo TV.

Špatný obrazový výstup. Pokud má vaše grafická karta více výstupů pro připojení monitorů, zkuste připojit obrazovku k jinému výstupu.

Další problémy

Pokud se monitor zapne, ale obraz je zobrazen s chybami a artefakty, možné příčiny poruchy mohou být:

Přehřátí grafické karty. Zkontrolujte teplotu grafické karty pomocí speciálních programů.Jedním z nejlepších programů pro kontrolu teploty procesoru, grafické karty a dalších počítačových komponent je HWmonitor.

Kabel z grafické karty je špatně připojen. Zkontrolujte kabel

Poškozený kabel z grafické karty. Vyměňte kabel

Přetaktování grafické karty. Je-li grafická karta přetaktovaná, vraťte výchozí kmitočty

Pokud jste zkontrolovali všechny výše uvedené problémy a závada nebyla detekována, s největší pravděpodobností selhal samotný monitor.Obraťte se na servisní středisko.

Co udělat, pokud monitor nefunguje?

Pokud je problém stále na monitoru, ale musíte s počítačem okamžitě pracovat, existuje cesta ven.Všechny moderní televizory jsou vybaveny konektorem HDMI a některé dokonce i VGA a DVI.Takové televizory lze snadno připojit k libovolnému počítači.Pokud je grafická karta vybavena konektorem HDMI, pak stačí pouze propojit televizor a počítač pomocí kabelu HDMI a pomocí dálkového ovladače přepnout televizor do režimu HDMI.Pokud na grafické kartě není konektor HDMI, musítepoužijte adaptéry z DVI na HDMI.