Proč myš nefunguje na notebooku nebo počítači

Myš je hlavní vstupní metodou pro jakýkoli moderní počítač.Není proto překvapivé, že selhání tohoto zařízení způsobuje uživateli tolik problémů.V tomto článku se budeme zabývat nejčastějšími důvody, proč myš nemusí pracovat na notebooku nebo počítači.

Není vhodný povrch pro senzor myši.

Mnoho levných myší pracuje velmi špatně na povrchech odrážejících světlo (sklo, lakované dřevo, lesklý plast atd.).To je zejména případ bezdrátových myší pro notebooky.Pokud tedy myš nefunguje na notebooku nebo stolním počítači, vyměňte nejprve povrch, na kterém myš leží.

podložka pod myš.

Pokud na ruce není podložka pod myš, vložte pod ni list bílého papíru.Pokud byl problém na nevhodném povrchu, měl by pomoci kus papíru.

Baterie jsou vybité.

Pokud bezdrátová myš vašeho notebooku nefunguje, je třeba zkontrolovat baterie.Otevřete přihrádku na baterie a nainstalujte novou sadu.

Výměna baterií na myši.

Bezdrátová myš obvykle běží na jedné sadě baterií po dobu přibližně 6 měsíců.Proto je lepší mít vždy náhradní baterie, abyste je nenechali bez myši v nejnevhodnějším okamžiku.

Bezdrátový modul není připojen.

Bezdrátový modul je dalším možným problémem u bezdrátových myší.Pokud myš nefunguje, měli bysteZkontrolujte, zda je bezdrátový modul připojen k počítači nebo notebooku.

Bezdrátový modul z myši.

Pokud ne, musíte jej najít a připojit.Bez tohoto nebude bezdrátová myš fungovat (vyjma myši s rozhraním Bluetooth).

Myšový snímač je zakryt úlomky.

Otočte myší a prohlédněte otvor, ve kterém je umístěn její senzor.Neměly by být žádné cizí předměty.Pokud něco blokuje světlo ze senzoru, myš nebude fungovat.

Myšový senzor.

Pokud je něco nalezeno, zkuste jej opatrně odstranit.V případě potřeby lze senzor otřít vatovým tamponem.

Myš je vadná.

Pokud jste zkontrolovali vše, co je popsáno výše, ale myš stále nefunguje, s největší pravděpodobností selhala.Chcete-li zkontrolovat zdraví myši, připojte ji k jinému počítači.Pokud se situace opakuje s jiným počítačem, pak je problém v myši.