Proč notebook zpomaluje

Notebook je stejný počítač, pouze v mobilní verzi.Pokud tedy váš notebook zpomaluje, je třeba hledat příčiny brzd stejným způsobem jako na běžném stolním počítači .V tomto článku se budeme zabývat hlavními důvody, proč se váš notebook nebo počítač mohou začít zpomalovat.

Důvod č. 1. Na systémovém disku (jednotka C :) není dostatek místa.

Jedním z hlavních důvodů pro snížení výkonu počítače nebo notebooku je nedostatek místa na systémové jednotce (nedostatek místa je menší než 1 GB).Uživatelé instalují mnoho programů a ukládají velké množství svých vlastních souborů na systémovou jednotku.To vede ke skutečnosti, že na systémovém disku není žádné vhodné místo a začínají takzvané brzdy.

Na první pohled by množství volného místa na systémovém disku nemělo ovlivňovat rychlost práce.Ve skutečnosti však existuje vliv, existuje několik důvodů:

  • Operační systém a programy nemohou uložit výsledky své práce;
  • Operační systém a programy nemohou uložit svá vlastní nastavení;
  • Operační systém a programy nemohou zapisovat dočasné soubory do složekTEMP;
  • Silná fragmentace souborů.

Nedostatek prostoru je naštěstí vyřešen poměrně jednoduše.Pokud se váš notebook zpomalí z důvodu nedostatku místa, musíte provést následující postupy:

  • Vymažte složku ke stažení na adrese C: \ Users \ User_name \ Downloads;
  • Vymažte složku „Moje“dokumenty “na C: \ Users \ User_name \ Documents;
  • Vymažte plochu;
  • Vyprázdněte košík;
  • Vymazání dočasných souborů;
  • Odstranit nepotřebné programy;

O tom si můžete přečíst v našem článku o čištění jednotky C.

Důvod č. 2. Viry.

Viry jsou dalším velmi populárním důvodem, proč se notebook nebo počítač zpomaluje.Pokud jste zkontrolovali počet vhodných míst a to je v pořádku, pak je třeba zkontrolovat viry v notebooku.

Pokud nemáte antivirus, je nejlepší nainstalovat zkušební verzi jakéhokoli placeného antiviru a zkontrolovat počítač pomocí jeho nápovědy.Můžete například nainstalovat aplikaci Kaspersky nebo Doctor Web.

Proč je to zkušební verze placeného antiviru?Placené antivirové programy jsou řezem nad ty zdarma.To je fakt.A pokud je váš počítač již vážně infikován, budete potřebovat dobrý antivirus.Po kontrole a odebrání virů můžete přejít na bezplatnou nebo zakoupit licenci (není to tak drahé, jak se zdá).

Pokud již máte antivirový program, ale notebook se zpomaluje a existují podezření, že byl napaden viry, stojí za to vyzkoušet jej zkontrolovat pomocí bezplatných antivirových skenerů.

Takové skenery vydává mnoho antivirových společností.Můžete například použít Dr.Web CureIt!nebo Nástroj pro odstranění virů Kaspersky.

Důvod č. 3. Je spuštěno příliš mnoho programů.

Během instalace se mnoho programů zapisuje do spuštění aPoté se automaticky spustí při každém zapnutí počítače.Navíc ne všichni z nich musí neustále pracovat.Tímto způsobem se vývojáři programu snaží uživatele naučit používat jeho program a v důsledku toho zvýšit jeho popularitu.

V důsledku takového nezodpovědného chování vývojářů programů nastává situace, kdy se při spuštění na počítači uživatele hromadí velké množství programů.Všechny tyto programy se spouštějí při každém zapnutí a zpomalují počítač.A notebooky v této situaci začínají zpomalovat ještě více než běžná PC.Koneckonců, používají méně produktivní procesory a méně RAM.

Aby se vyřešil problém s brzdami laptopů způsobenými uvedením do provozu, je třeba jej vyčistit.Chcete-li to provést, stiskněte Windows + R av zobrazeném okně zadejte příkaz MSCONFIG.

Poté se před vámi objeví okno „Konfigurace systému“.Zde musíte přejít na kartu „Po spuštění“ a zrušit zaškrtnutí programů, které by se po zapnutí počítače neměly načítat.

Více se o tom dočtete v našem článku „ Jak deaktivovat automatické načítání “.