Proč reproduktory na počítači nefungují, pokud jsou zapnuté

Uživatelé, kteří se potýkají s problémy se zvukem, obvykle hříší na reproduktorech a ptají se, proč reproduktory nefungují, pokud jsou zapnuty.Nejčastěji však v takových situacích nemají mluvčí co do činění s nedostatkem zvuku v jiném.V tomto článku se budeme zabývat řadou nejčastějších problémů, které mohou vést k nedostatku zvuku v počítači.

Problém č. 1. Problémy s připojením reproduktorů.

Pokud vaše reproduktory nefungují, musíte se nejprve ujistit, že jsou připojeny podle potřeby.Nejprve musí být reproduktory připojeny k napájení, tj. Do elektrické zásuvky.Na mnoha sloupcích je také tlačítko „Povolit /Zakázat“.Toto tlačítko je obvykle umístěno na přední nebo zadní straně pravého reproduktoru.Ujistěte se, že je toto tlačítko v zapnuté poloze.V opačném případě nebudou reproduktory fungovat, i když jsou zapnuté a připojené k napájení.

Kromě toho musíte zkontrolovat připojení reproduktorů k počítači.Zkontrolujte, zda jsou reproduktory správně připojeny k počítači.Pokud máte běžné reproduktory s konfigurací 2.0, připojují se následujícím způsobem: pravý reproduktor je připojen k zelenému zvukovému výstupu počítače a levý reproduktor je připojen k pravému samostatným kabelem.Pro připojení těchto reproduktorů k počítači se tedy používají pouze dva kabely.

Problém č. 2. Zvuk je vypnut ve Windows nebo na samotných reproduktorech.

Pokud jste zkontrolovali připojení reproduktorů k počítači a napájení, ale stále nefungují,další věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je hlasitost zvuku.Pokud je hlasitost zvuku nastavena na nulu, můžete si myslet, že reproduktory nefungují, i když jsou zapnuté.

Chcete-li zkontrolovat, jaká hlasitost zvuku je v počítači nainstalována, klikněte na ikonu reproduktoru na hlavním panelu a posuňte jezdec hlasitosti doprava.

Musíte také zkontrolovat nastavení hlasitosti, které je umístěno na samotných reproduktorech.Pokud máte reproduktory s konfigurací 2.0, bude ovládání hlasitosti v pravém sloupci.U reproduktorů se subwooferem (konfigurace 2.1 nebo 5.1) je ovládání obvykle umístěno na subwooferu.

Problém č. 3. Problémy s nastavením zvuku v systému Windows.

Pokud má váš počítač několik zvukových karet (například vestavěná a diskrétní zvuková karta) nebo je k počítači připojena televize přes HDMI, můžete mít potíže s nastavením zvuku.Obvykle se to vyjadřuje tím, že jako zdroj pro reprodukci zvuku je vybrána nesprávná zvuková karta nebo nesprávné zařízení pro reprodukci zvuku.

Chcete-li tuto možnost zaškrtnout, musíte kliknout pravým tlačítkem na ikonu sloupce na hlavním panelu a vybrat možnost „Přehrávací zařízení“.

Poté se na kartě „Přehrávání“ zobrazí okno „Zvuk“.Zde se zobrazí všechny reproduktory, které jsou v systému k dispozici.Současně bude vedle použitých reproduktorů uveden název použité zvukové karty a výchozí reproduktory budou označeny zeleně.značka.

Chcete-li přepnout na používání jiných reproduktorů, musíte je vybrat pomocí myši a kliknout na tlačítko „Výchozí“.

Poté uložte nastavení pomocí tlačítka „OK“.

Problém č. 4. Nejsou nainstalovány žádné ovladače zvukové karty.

Ve většině případů, pokud ovladače zvukové karty nejsou nainstalovány v počítači , nebudou reproduktory připojené k počítači fungovat.Prostě nedostanou signál ze zvukové karty.

K vyřešení tohoto problému je třeba stáhnout ovladače zvukových karet z webu výrobce a nainstalovat je.Pokud používáte vestavěnou zvukovou kartu, musíte hledat ovladače pro webovou stránku výrobce základní desky (pokud máte stolní počítač) nebo na webové stránce výrobce samotného počítače (pokud máte notebook nebo cukrárnu).Pokud používáte samostatnou zvukovou kartu (samostatná zvuková karta), musíte pro ni vyhledat ovladače na webové stránce výrobce samotné zvukové karty.

Stáhněte si nejnovější ovladače, nainstalujte je a restartujte počítač.

Pokud byl problém s řidiči, měl by tento postup vyřešit.

Problém č. 5. Vadné reproduktory, zvuková karta nebo kabely.

Pokud jste zkontrolovali vše popsané výše, ale reproduktory na vašem počítači stále nefungují, může být problém, že nefungují správně.Aby bylo možné zkontrolovat použitelnost reproduktorů, musí být připojeny k jinému zdroji signálu.Například vyMůžete je připojit k jinému počítači (který rozhodně má zvuk) nebo k televizoru.Pokud reproduktory stále nefungují s jiným zdrojem zvuku.To je v nich problém a je třeba je opravit.

Pokud se objeví zvuk, musíte se vrátit k hledání problémů v počítači.Možná je problém v zvukové kartě.

Je také nemožné vyloučit závadu v kabelech, pomocí kterých připojujete reproduktory k počítači.Kabel může mít vnitřní poškození, i když se zdá být nahoře neporušený.