Program pro stahování torrentů

Moderní internet je těžké si představit bez torrent trackerů.Většina prohlížečů však nepodporuje práci s touto technologií, takže pro stahování torrentů potřebujeme speciální programy.V tomto článku se podíváme na některé z nejpopulárnějších programů pro práci s torrenty.

uTorrent

( http://www.utorrent.com/intl/en/ )

Nesporným lídrem mezi programy ke stažení torrent je µTorrent, také známý jako uTorrent nebo mTorrent.OrTorrent si získal popularitu díky jednoduchému a intuitivnímu rozhraní a také díky vysoké rychlosti a nízkým požadavkům na systém.Tento program může pracovat i na nejpomalejších počítačích a v tomto procesu pro uživatele nevytváří žádné nepříjemnosti.

Od prosince 2009 program µTorrent i program BitTorrent od stejného vývojáře používalo více než 100 milionů uživatelů.

Existují verze µTorrent pro Windows, Mac OS X a Linux.

BitTorrent

( http://www.bittorrent.com/intl/en/ )

BitTorrent - programvyvinutý tvůrcem protokolu BitTorrent.Existují verze pro Microsoft Windows a Mac OS.Poté, co BitTorrent Inc získal µTorrent, je BitTorrent založen na zdrojovém kódu µTorrent a téměř úplně zopakuje své rozhraní.

V současné doběBitTorrent je prakticky kopií µTorrent a nemá žádné významné rozdíly ani výhody.

BitComet

http://www.bitcomet.com/ )

Program BitComet neumožňuje stahovat pouze torrent., ale také pracovat se stahováním téměř jakéhokoli typu.Pokud potřebujete správce stahování torrentů, BitComet je dobrá volba.Tento program podporuje stahování prostřednictvím následujících protokolů: HTTP (pravidelné přímé odkazy), FTP, eDonkey2000 a samozřejmě BitTorrent (torrenty).

Mezi další funkce programu je třeba poznamenat: podpora stahování přes proxy server, podrobné statistiky všech stažených dat, možnost prohlížení videa během stahování a integrovaný přehrávač videa.

Kvůli množství funkcí a podporovaných protokolů má BitComet poněkud matoucí rozhraní, které je poměrně obtížné pochopit.Zvláště pokud nemáte zkušenosti s torrenty.

FlashGet

( http://www.flashget.com/en/download.htm )

Dalšíuniverzální bootloader.FlashGet není jen program pro stahování torrentů, tento program vám umožní stahovat všechny soubory.Kromě protokolů BitTorrent jsou podporovány protokoly eD2k, HTTP a FTP.

Během instalace se FlashGet integruje do prohlížeče (jsou podporovány Internet Explorer, Netscape Navigator, Opera a Mozilla Firefox) a zachycuje všechny odkazy na soubory.To vám umožní stáhnout všechny soubory pomocí jediného programu.

FlashGet navíc podporuje stahování souborů po částech a stahování z více zdrojů.To může výrazně zvýšit rychlost stahování souborů.

​​

Mezi nevýhody programu FlashGet patří příliš komplikované rozhraní se spoustou zbytečné grafiky.

Který program pro stahování torrentů je lepší?

Odpověď na tuto otázku bude záviset na tom, zda potřebujete univerzální program nebo program výhradně pro torrenty.Pokud potřebujete univerzální řešení pro stahování souborů, pak vám BitComet s největší pravděpodobností vyhovuje.Ale buďte připraveni na skutečnost, že musíte vyvinout určité úsilí, abyste se naučili rozhraní tohoto programu.

Pokud potřebujete pouze program pro stahování torrentů, pak µTorrent je určitě nad konkurencí.I když neexistuje žádný pohodlnější a rychlejší program pro stahování souborů z torrentů.