Program pro vytvoření spouštěcí jednotky flash

Pokud se rozhodnete nainstalovat operační systém Windows z USB flash disku, pak první, co budete potřebovat, je speciální program pro přenos souborů z bitové kopie disku na flash disk.V tomto článku se budeme zabývat řadou populárních programů pro vytvoření spouštěcí jednotky Flash.

Nástroj pro stahování USB /DVD pro Windows 7

Nástroj pro stahování USB /DVD pro Windows 7 je bezplatný program vyvinutý společností Microsoft.Je navržen tak, aby rychle vypálil obraz instalačního disku Windows na optickou jednotku nebo jednotku flash.Program má nejjednodušší rozhraní.

Vše, co musí uživatel udělat, je vybrat obraz disku pro vytvoření spouštěcí jednotky flash, vybrat typ jednotky (jednotky flash nebo DVD) a určit jednotku flash, která bude použita jako spouštěcí.

Pokud jste poprvé nainstalovali systém Windows z jednotky USB Flash a potřebujete nejjednodušší a nejintuitivnější program k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash, je ideální volbou nástroj pro stahování USB /DVD ze systému Microsoft Windows 7.Stáhněte si tento program z oficiálních webových stránek.

WinSetupFromUSB

Stejně jako předchozí program je WinSetupFromUSB bezplatný program pro vytváření spouštěcích flash disků.Tento program má mnohem více funkcí a umožňuje rychle vytvořit flash disk s možností spouštění s možností instalace operačních systémů, jako jeWindows XP, Windows 7, BartPE (WinBulder /UBCD4Win /WinFLPC), DOS, Linux a * BSD.

WinSetupFromUSB je vhodný pro uživatele, kteří již mají zkušenosti s instalací operačních systémů a chtějí více funkcí.Na oficiálním webu si můžete stáhnout program a seznámit se s pokyny k jeho používání.

UltraISO

UltraISO je placený program pro práci s obrazy disků.Tento program může mimo jiné vytvářet spouštěcí flash disky.Aby bylo možné vytvořit zaváděcí USB flash disk pomocí programu UltraISO, musíte v programu otevřít obraz ISO, otevřít nabídku „Samonahrávání“ a vybrat „Vypálit obraz pevného disku“.

Poté se otevře okno, ve kterém musíte vybrat bitovou kopii disku a jednotku USB Flash.Vytváření spouštěcí jednotky USB Flash pomocí programu UltraISO obecně není obtížné, ale tento program je přetížen dalšími funkcemi, které mohou pro nezkušené uživatele způsobit potíže. Na oficiální webové stránce si můžete stáhnout zkušební verzi UltraISO.

FlashBoot

FlashBoot je placený program pro vytváření spouštěcích flash disků.Pomocí tohoto programu můžete naformátovat jednotku USB Flash a přenést do ní instalační soubory operačního systému.FlashBoot je hodně podobný nástroji pro stahování USB /DVD ve Windows 7, ale má více funkcí.Například pomocí programu FlashBoot můžete vytvořit vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash přímo z optického disku, protože nástroj pro stahování USB /DVD ve Windows 7 vyžaduje obraz disku ve formátu ISO.

Program FlashBoot jezaplaceno, ale můžete použít zkušební verzi. Stáhněte si program z oficiálních webových stránek.

Rufus

Rufus je malý bezplatný program, který funguje bez jeho instalace do počítače.S jeho pomocí můžete vytvořit spouštěcí USB flash disk.Program má jednoduché rozhraní, ale přesto má řadu zajímavých funkcí.Uživateli je například poskytnuta volba typu rozvržení tabulek oblastí GPT nebo MBR.

Na oficiálních webových stránkách programu si můžete stáhnout tento nástroj a seznámit se s pokyny.