Programy pro měření teploty procesoru a grafické karty

Pokud hrajete počítačové hry, upravujete video nebo pracujete s jinými programy, které silně načítají procesor a grafickou kartu, musíte čas od času změřit jejich teplotu, abyste mohliujistěte se, že je v normálních mezích.Pokud se tak nestane, procesor a grafická karta se časem začnou přehřívat.Nejčastěji k tomu dochází v důsledku prachu nahromaděného v počítači, ale mohou existovat i jiné důvody, například suché tepelné mazivo.Nyní budeme zvažovat řadu bezplatných programů pro měření teploty procesoru a grafické karty, které můžete použít k vyřešení tohoto problému.

MSI Afterburnerje bezplatný program pro přetaktování grafických karet.S jeho pomocí můžete změnit parametry grafické karty, jako je napětí na čip, limit spotřeby energie, taktovací frekvence grafického čipu, taktovací frekvence grafické paměti a rychlost otáčení chladičů.Ale kromě toho vám tento program umožňuje měřit teplotu procesoru a grafické karty přímo v počítačových hrách.

Chcete-li to provést, přejděte na nastavení programu a umožněte zobrazení těchto parametrů na obrazovce.Poté stačí spustit jakoukoli hru a sledovat teplotu, o které se v levém horním rohu obrazovky objeví informace.

Program si můžete stáhnout na oficiálním webu.

HWMonitorje jedním z nejlepších bezplatných programů pro měření teploty počítače.Pomocí HWMonitor můžete měřit teplotu procesoru, grafické karty, pevných disků azákladní deska.Tento program vyvíjí CPUID, známý také pro svůj program CPU-Z.

Program HWMonitor kromě informací o teplotě shromažďuje všechna další data z hardwarových senzorů a tyto informace zobrazuje uživatelsky příjemným způsobem.Například, kromě teploty, tento program zobrazuje informace o napětí, rychlosti rotace chladiče a úrovni zatížení.

Program CPUID HWMonitor si můžete stáhnout na oficiálním webu.

Core Tempje bezplatný program pro měření teploty procesoru.Core Temp je speciálně navržen pro měření teploty procesoru, takže má řadu vysoce specializovaných funkcí.Například pomocí Core Temp můžete zobrazit informace o teplotě procesoru na hlavním panelu.To vám umožní sledovat teplotu během provozu.

Kromě teploty můžete pomocí jádra Temp zjistit napětí na procesoru, spotřebu energie procesoru a také všechny hlavní vlastnosti procesoru (model procesoru, platforma, rychlost hodin, počet jader, výrobní proces atd.).d.).

Program Core Temp si můžete stáhnout na oficiálním webu.

Speccyje bezplatný počítačový program od Piriformu, lépe známý jako CCleaner.Program Speccy shromažďuje mnoho různých informací o vašem počítači a zobrazuje je ve vhodné formě pro studium.Pomocí Speccy můžete mimo jiné měřit teplotu procesoru a grafické karty.

ProChcete-li získat informace o teplotě procesoru, musíte otevřít programovou část „Centrální procesor“.V této části budou k dispozici všechny technické informace o procesoru a úplně dole bude tabulka s teplotami.Informace o grafické kartě jsou k dispozici v části „Grafická zařízení“.

Program Piriform Speccy si můžete stáhnout na oficiálním webu.

TechPowerUp GPU-Zje bezplatný program pro získávání informací o grafické kartě.S ním můžete zjistit všechny hlavní technické specifikace grafické karty, změřit její teplotu , zjistit aktuální frekvenci, úroveň zatížení, rychlosti rotace chladiče atd.

Chcete-li změřit teplotu grafické karty, po spuštění přejděte na kartu „Senzory“ a sledujte parametr „Teplota“.V případě potřeby lze teplotu grafické karty zobrazit v záhlaví okna GPU-Z nebo v souboru LOG.

Program TechPowerUp GPU-Z si můžete stáhnout z oficiálního webu.

Perfmonitor 2je další bezplatný program z CPUID.Perfmonitor 2 je navržen tak, aby měřil teplotu procesoru a shromažďoval další údaje o jeho činnosti.Například pomocí tohoto programu můžete zjistit zatížení procesoru a také počet instrukcí provedených pro každý watt spotřebované energie.

V tomto případě může Perfmonitor 2, stejně jako program Core Temp, zobrazit informace o teplotě procesoru na hlavním panelu.

Můžete si stáhnout CPUID Perfmonitor 2 z oficiálních stránek.