Programy pro sledování systému ve hrách

Monitorování systému ve hrách může být nutné v různých situacích.Takové monitorování se například používá při testování nových součástí v počítači nebo nových hrách.Monitorování systému může být také užitečné při výběru optimálního nastavení hry.V tomto článku se budeme zabývat dvěma nejoblíbenějšími programy, které lze použít k vyřešení tohoto problému.

MSI Afterburner

MSI Afterburner je populární program pro přetaktování grafické karty.To vám umožní zvýšit taktovací frekvenci GPU, napětí na GPU, taktovací frekvenci paměti a další parametry grafické karty.Přestože je MSI Afterburner vývojem od MSI, lze tento program použít s grafickými kartami všech výrobců.Současně jsou podporovány obě grafické karty s GPU od AMD a NVIDIA.

Program MSI Afterburner však může být užitečný i pro uživatele, kteří se nezajímají o přetaktovací komponenty.Například MSI Afterburner lze použít ke sledování systému ve hrách.Tato příležitost vzniká díky nástroji RivaTuner Statistics Server, který je nainstalován s MSI Afterburner.

Chcete-li použít monitorování systému, přejděte na nastavení MSI Afterburner, přejděte na záložku „Monitoring“ a povolte zobrazení potřebných parametrů na obrazovce overlay screen (OED).

Výběr parametrů, které lze přidat k monitorování systému, je dostatečný.široký.Například pomocí MSI Afterburner můžete sledovat:

  • aktuální, průměrný a minimální FPS, jakož i čas snímku;
  • teplota, rychlost hodin a zatížení GPU;
  • teplota centrálního procesoru a jeho zatížení pro každé jádro;
  • rychlost otáčení chladiče;
  • načítání paměti RAM;

Po uložení nastavení musíte hru spustit bez uzavření MSI Afterburner.Pokud bylo vše provedeno správně, zobrazí se v levém horním rohu obrazovky monitorování systému.

Pro více informací o tom, jak nainstalovat MSI Afterburner a nakonfigurovat jej pro monitorování systému, viz náš předchozí článek.

Stáhnout MSI Afterburner

FPS monitor

FPS monitor je program speciálně vyvinutý pro monitorování systému ve hrách.FPS monitor může zobrazit podrobné informace o systému přímo na obrazovce v horní části jakékoli hry.V tomto případě mohou být informace zobrazeny v textové podobě i ve formě grafů.

Monitorování systému v monitorovacím programu FPS může zahrnovat řadu parametrů.Například může být použit ke sledování:

  • aktuální FPS, minimální FPS, průměrný FPS a také doba snímku;
  • teplota a zatížení grafického procesoru, jeho taktovací frekvence a rychlost otáčení chladičů na grafické kartě;
  • teplota, zatížení a frekvence hodin centrálního procesoru pro každé jádro, rychlost rotace chladiče na centrálním procesoru;
  • načítání paměti RAM;
  • používání internetu;

Charakteristickou vlastností monitoru FPS je, že tento program umožňuje konfigurovat umístění sledování systému na obrazovce.Monitorování systému lze umístit kamkoli na obrazovku, lze jej také rozdělit do několika částí a umístit na různá místa.

Velkou výhodou FPS monitoru oproti MSI Afterburner je to, že nevyžaduje žádnou konfiguraci.Aby bylo možné využívat monitorování systému, stačí spustit monitorovací program FPS a poté spustit hru.

Je třeba poznamenat, že na rozdíl od MSI Afterburner je program sledování FPS placen.Stojí to však jen 350 rublů a lze jej použít v demo režimu.Jediným omezením demo režimu je nápis žádající o aktivaci programu.

Stáhnout FPS monitor