Programy pro vytváření videoklipů

Na moderním internetu tvoří videoklipy většinu veškerého obsahu.Populární video služby jako Youtube, Rutube a mnoho dalších popularizovalo vytváření videoklipů.Díky těmto službám je sdílení vašeho vlastního videa se světem velmi snadné.Stačí nahrát klip na jeden z těchto webů a každý ho může vidět po celém světě.

Pokročilý software byl dalším hnacím motorem pokroku v této oblasti.Každý rok se objevují stále více pokročilé programy pro vytváření videoklipů.Většina z nich jsou docela složité a těžkopádné programy.Existují však jednodušší programy, s nimiž se nebude obtížně zacházet ani pro nejzkušenější začátečníky.Nově příchozí se ale bojí nejen obtíží s vývojem nových programů.Je tu další problém.Nejpokročilejšími videoprogramy jsou placené programy.

V tomto článku se budeme zabývat řadou bezplatných a placených programů pro vytváření klipů a videí.Po seznámení se se všemi nejoblíbenějšími programy si můžete v této fázi vybrat, co je pro vás nejlepší.

Bezplatný software pro vytváření videoklipů


VirtualDub

Oficiální webová stránka: http://www.virtualdub.org/.

Pravděpodobně není dokončen jediný článek o programech pro práci s videem bez uvedení VirtualDub.Toto je bezplatný program s otevřeným zdrojovým kódem od nezávislého vývojáře Avery Lee.

VirtualDub umožňuje uživateli pořizovat, snadno upravovat, upravovat, kódovat a ukládat videoklipy.Program je jednoduchý a podporuje velké množství různých video formátů.Díky tomu je skvělou volbou pro nezkušené uživatele.

Podívejme se podrobněji na hlavní funkce VirtualDub:

 • Vystřihování a vkládání videí;
 • krájení videa pomocí klíčových snímků;
 • kódování a převod video materiálů do jiných formátů ;
 • Zachytávání videa (ukládání streamovaného videa do video souborů);
 • Výměna zvukové stopy.K nahrazení můžete použít zvuk ze souborů ve formátech: AVI, avs, vdr, dat, divx, mp3, m1v, mpeg, mpg, wav, mpv a w64;
 • Práce se zvukovou stopou bez překódování videa;
 • Filtrování;
 • Podpora video souborů ve formátech: AVI, divx, dat, mpg, mpeg, mpv;
 • Podpora pluginů;
 • Při použití zásuvných modulů může program pracovat s formáty VOB, FLIC, MPEG-2, AC-3, FLV, MOV, FLI, FLC, MP4, WMA, PVN, 3GP, WMV, ASF;
 • ​​

Screenshot rozhraní VirtualDub:

Hlavní výhody programu VirtualDub jsou: jednoduché a intuitivní rozhraní, plná kontrola nad procesem kódovánívideo a vysoká rychlost, dokonce i na slabých počítačích.

Existuje také program VirtualDubMod.Postavilazdrojový kód VirtualDub a je vybaven několika dalšími funkcemi.Oficiální stránka tohoto programu je http://virtualdubmod.sourceforge.net/.

Video demonstrující schopnosti VirtualDub:

Mimochodem, pokud vytváříte videoklipy, budete potřebovat dobrý video konvertor.


Avidemux

Oficiální webová stránka: http://avidemux.sourceforge.net/.

Avidemux je jednoduchý a náročný program pro vytváření a úpravu videoklipů.Pomocí tohoto programu může uživatel provádět jednoduchou editaci videoklipů, mazat nepotřebné části a používat filtry.

Screenshot rozhraní Avidemuxu:

Stejně jako VirtualDub je Avidemux zcela zdarma open source program.Avidemux je navíc program napříč platformami.To znamená, že podporuje několik operačních systémů.Nyní existují verze pro Windows, Mac OS X, Linux a další unixové systémy.Tato skutečnost přirozeně nezpůsobí uživatelům operačního systému Windows žádné nepříjemnosti.Chcete-li nainstalovat Avidemux, stáhněte si EXE soubor z oficiálního webu.

Video demonstrující možnosti Avidemuxu:

Podívejme se podrobněji na základní funkce Avidemuxu:

 • Avidemux umožňuje jednoduché otevíráníobrovské množství různých multimediálních formátů, včetně:
  • Mediální formáty: AVI, OpenDML, Matroska, ASF, Flash Video, MPEG PS /TS, OGM, NuppelVideo, QuickTime, 3GPP, MPEG-4;
  • Obrázky: BMP, JPEG, PNG;
  • Video formáty: Cinepak, H.263, H.264, DV, FFV1, HuffYUV, MPEG-1, MPEG-2,MPEG-4 Simple Profile /Advanced Simple Profile (Podporovány jsou kodeky FourCCs: DIVX, DX50, XVID, FMP4 a M4S2), MSMPEG-4 v.2 (FourCC DIV3), MJPEG, Raw RGB, VP3, SVQ3, VP6F (pomocí libavcodec), VP8 a WMV 2
  • Zvukové formáty: AAC, AC3, AMR úzkopásmové, Vorbis, MP3, MP2, WAVPCM, WAV LPCM a WMA;
  • Avidemux umožňuje ukládat pracovní výsledky v následujících formátech:
   • Mediální formáty: AVI (jeden nebo dva zvukové kanály), Flash Video, MP4, OGM, Matroska, MPEG (kompatibilní s VCD /SVCD /DVD)& odděleně)
   • Obrázky: BMP a JPEG;
   • Video formáty: H.263, H.264, FFV1, MPEG-1, MPEG-2, HuffYUV, MPEG-4 (SP /ASP používající FFmpeg MPEG-4 nebo Xvid) a MJPEG;
   • Zvukové formáty: AAC, AC3, Ogg Vorbis, MP3, MP2, WAV PCM, WAV LPCM;

Mohlo by vás zajímat: starší článek o programech videoklipů.


Placené programy pro vytváření videí

Placené programy pro vytváření videí jsou mnohem větší.Není možné je všechny zvážit v rámci jednoho článku.Proto budeme krátce hovořit o programech, které jsou nejoblíbenější.


Adobe Premiere Pro

Oficiální web: www.adobe.com/cs/products/premiere.html.

Adobe Premiere Pro je profesionální program pro vytváření videí pomocí nelineární úpravy videa.Premiere Pro vám umožňuje pracovat s více datovými a zvukovými daty najednou a připojit je do jednoho video souboru.Zároveň je uživateli dána široká paleta různých efektů a filtrů, což vám umožní získat vysoce kvalitní a profesionální obraz.

Snímek obrazovky rozhraní Adobe Premiere Pro:

K vytvoření aplikace Adobe Premiere Pro se používáProfesionální videa po mnoho let.První verze tohoto programu se objevila v roce 1991.Poté byl program nazván jednoduše Adobe Premiere a pracoval na platformě Mac OS.První verze operačního systému Windows se objevila v roce 1993.Od roku 2003 se program nazývá Adobe Premiere Pro.

Video prokazující možnosti programu Adobe Premiere Pro:

Zkušební verzi programu Adobe Premiere Pro si můžete stáhnout na oficiálním webu.


SONY Vegas

Oficiální webová stránka: www.sonycreativesoftware.com/vegassoftware.

SONY Vegas je dalším placeným profesionálním programem pro vytváření videí jakékoli složitosti.SONY Vegas umožňuje provádět nelineární úpravy videa s více video a audio proudy najednou.Společnost SONY implementovala ve svém mozku všechny potřebné funkce nejen pro editaci videa, ale také pro práci se zvukem.Díky tomu, co program nyní profesionály velmi oceňují.

Screenshot rozhraní SONY Vegas:

Program SONY Vegas je také vybaven velkým počtem profesionálních funkcí, které mohou výrazně zlepšit efektivitu zpracovánívideo.Například společnost SONY Vegas podporuje zrychlení zpracování video materiálů pomocí zdrojů grafického procesoru (GPU).

Video prokazující možnosti zařízení SONY Vegas:

Zkušební verzi programu SONY Vegas si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách.


Adobe After Effects

Oficiální webová stránka: www.adobe.com/products/aftereffects.html.

Adobe After Effects - další pokročilý program společnostiAdobeAfter Effects umožňuje upravovat a vytvářet velkolepé fantazijní efekty pro vaše videa.

Stejně jako Adobe Premiere Pro má After Effects dlouhou historii.Jeho první verze se objevila v roce 1993.Na tomto programu pak pracovala společnost s názvem Společnost vědy a umění (CoSA).CoSA později získal Aldus spolu s After Effects.O rok později se Aldus stal součástí Adobe.After After Effects se tak stal jedním z produktů Adobe.

Screenshot rozhraní Adobe After Effects:

After Effects je již profesionální program pro vytváření videí a videoklipů.Často se používá k vytváření hudebních videí, reklam a také k vytváření titulků v celovečerních filmech a televizních pořadech.

Obrovský rozsah funkcí After Effects lze snadno rozšířit pomocí pluginů.Díky velkému výběru zásuvných modulů se After Effects používá také při tisku a designu pro úpravu statických obrázků.

Video demonstrující možnosti programu Adobe After Effects:

Zkušební verzi programu Adobe After Effects si můžete stáhnout na oficiálním webu.