Prohlížeč Google Chrome

Můžete se hádat o prohlížečích navždy.Každý má svůj oblíbený prohlížeč a přesvědčování člověka je velmi obtížné.V této recenzi prohlížeče Google Chrome se podíváme na všechny silné stránky prohlížeče Google.

Google Chrome je novým králem mezi prohlížeči.V polovině roku 2011 tento prohlížeč obešel Mozilla Firefox, který po dlouhou dobu s jistotou obsadil druhý řádek v hodnocení prohlížeče.Nyní se Google Chrome stal lídrem a zanechal i Internet Explorer, standardní prohlížeč operačního systému Windows.Zkusme zjistit, jak se prohlížeči Google Chrome podařilo získat takovou popularitu.

Statistiky populárních prohlížečů

Proč si uživatelé vyberou Google Chrome?

Jednoduchost a pohodlí rozhraní. Pravděpodobně hlavní výhodou Google Chrome.Po prvním spuštění uživatel uvidí pouze adresní řádek, šipky vpřed a vzad, tlačítko Obnovit a tlačítko přístupu k nastavení.Jen to, co je skutečně nutné, a nic víc.

Integrace s účtem Google. Všechna nastavení Google Chrome, nainstalovaná témata a rozšíření, záložky a dokonce i uložená data pro autorizaci na webech lze uložit do vašeho účtu Google.To vám umožní synchronizovat prohlížeče na různých počítačích.Po přeinstalování operačního systému se navíc musíte přihlásit pomocí svého účtu Google pouze jednou a váš prohlížeč bude přesnýstejně jako před opětovnou instalací.

Rychlost a vysoká stabilita. Prohlížeč Google Chrome má vysokou rychlost činnosti.Prohlížeč se spustí rychle a načte stránky výrazně rychleji než konkurenti.Každá karta prohlížeče a každé rozšíření funguje jako samostatný proces.Díky tomu jsou zablokování nebo pády velmi vzácné.V případě problémů s jakoukoli záložkou nebo příponou je ukončen pouze proces, který za ni odpovídá.Zatímco prohlížeč pokračuje v práci.

Pohodlná úvodní obrazovka (stránka rychlého přístupu) na prázdné kartě. Google Chrome zobrazuje maximální užitečné informace na nové prázdné kartě.Zde můžete vidět nedávno uzavřené weby, nejnavštěvovanější weby, nainstalované aplikace nebo přejít do obchodu s rozšířeními Google Chrome.Po krátké době, kdy si na tuto obrazovku zvyknete, je jednoduše nemožné ji odmítnout.

Velké množství témat, rozšíření a programy, které lze nainstalovat do prohlížeče Google Chrome. Historicky byla rozšíření hlavní výhodou prohlížeče Mozilla Firefox.Nyní však Google Chrome také získal obrovské množství rozšíření pro každou příležitost.S jejich pomocí můžete do prohlížeče snadno přidat ty funkce, které potřebujete.Navíc jsou všechna rozšíření nainstalována bez restartování prohlížeče.

Pravidelné aktualizace bez zásahu uživatele. Google Chrome je aktualizován „tiše“ a pro uživatele zcela neviditelný.Pomocí Google Chrome si můžete být vždy jistíPoužijte nejnovější prohlížeč.

Vysoká bezpečnost.Díky technologii SandBox je prohlížeč Google Chrome dobře chráněn rozbitím a infikováním počítače pomocí škodlivých stránek.

Další funkce a funkce prohlížeče Google Chrome

Pokračujeme v kontrole Google Chrome.Tento prohlížeč má před průměrným uživatelem skryto velké množství různých „čipů“.Zvažte nejzajímavější a nejužitečnější z nich.

Přetahování objektů ze seznamu stahování. Po stažení souboru pomocí Google Chrome ho můžete zkopírovat na plochu nebo do libovolné složky jednoduše přetažením ze seznamu stahování.

Nástroje pro vývojáře webu. Google Chrome vám umožňuje zobrazit zdrojový kód stránky se zvýrazněním syntaxe a číslováním řádků.Tento prohlížeč je také vybaven pokročilým nástrojem pro analýzu stránek.Lze ji vyvolat pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + I nebo pomocí místní nabídky.Kromě toho pro Google Chrome existuje velké množství různých rozšíření, která zjednodušují práci vývojářů webu.

Aplikace z jakékoli stránky. Docela neobvyklá funkce prohlížeče.Google Chrome vám umožňuje vytvořit nezávislou aplikaci z libovolné stránky.Taková aplikace stránky se vždy načte v samostatném okně a bez rozhraní prohlížeče.Pouze okno, ve kterém je webová stránka.Zkratka pro takovou aplikaci může být umístěna na plochu nebo ukotvena na hlavním panelu Windows.Chcete-li vytvořit aplikaci ze stránky, použijte nabídku Google Chromepoložka „Nástroje - Vytvořit zástupce aplikací“.

Správce úloh. Google Chrome má vestavěný Správce úloh, který umožňuje zobrazit spotřebu zdrojů.Správce úloh můžete spustit pomocí nabídky Nástroje nebo klávesové zkratky Shift + Esc.

Pokročilý adresní řádek. Adresní řádek prohlížeče Google Chrome může hodně dělat.S ním můžete vyhledávat na internetu, vyhledávat stránky, které jste dříve navštívili, přidat stránky k oblíbeným a dokonce počítat.Když zadáte jednoduché matematické výrazy, objeví se v adresním řádku výzva s výsledkem.

Připnuté karty. Pokud často pracujete se stejnými stránkami, můžete je připnout jako trvalé karty.Chcete-li to provést, otevřete stránku, klikněte na pravé tlačítko na této kartě a vyberte „Zámek“.Poté tato karta zabere mnohem méně místa a načte se při spuštění prohlížeče.

Režim inkognito. Google Chrome má zvláštní režim činnosti nazvaný „Režim inkognito“.Lze jej spustit pomocí nabídky.Je-li tento režim povolen, nebudou v počítači uloženy žádné informace o navštívených stránkách.