Publikování blogu pomocí textového editoru

Textový editor Word má velké množství funkcí, o jejichž existenci ví jen málokdo.Jednou takovou funkcí je publikování na blogu pomocí editoru Word.

Chcete-li získat přístup k této funkci, musíte zavolat nabídku Soubor a vybrat "Vytvořit" av okně, které se otevře, klikněte na tlačítko "Vstup do blogu".Poté se otevře nové okno textového editoru s rozhraním pro publikování článku do blogu.

Word Editor podporuje následující platformy blogů:

  • Blogger
  • SharePoint
  • TypePad
  • WordPress

Chcete-li nakonfigurovat Word pro publikování do blogu, klikněte na tlačítko „Účty“.Poté se otevře okno „Účty Blonk“.Zde klikneme na tlačítko „Vytvořit“, v okně, které se otevře, vyberte platformu blogu a klikněte na „Další“.V dalším okně musíme zadat vaše uživatelské jméno a heslo, v případě použití blogu platformy WordPress musíte také zadat adresu webu.

Po těchto akcích je editor Wordu nakonfigurován k publikování článků.Práce s programem v režimu blogu se téměř neliší od obvyklého psaní.Jediným rozdílem je mírně zjednodušené rozhraní a nedostatek některých funkcí.

V horní části obrazovky je místo pro název článku.Pod modrou čarou můžete zadat text budoucí položky blogu.Můžete přidat neomezený počet blogů a pracovat s nimi bez problémů.Hned pod řádkem, který odděluje nadpis od článku, bude řádek, kde můžetevyberte, na který blog chcete tento materiál odeslat.

Obrázky můžete do nahrávky vložit pouhým přetažením do editoru.Po zveřejnění budou staženy a vloženy do nahrávky celkem správně.

Jakmile je článek připraven, může být publikován pomocí odpovídajícího tlačítka na panelu.V tomto případě může být článek buď okamžitě zpřístupněn návštěvníkům nebo uložen jako koncept.