Recenze Nexus 10 - osobní zkušenosti a zkušenosti

Dobrý den!Dnes chci sdílet své osobní dojmy z tabletu Google Nexus 10 vyrobeného společností Samsung.Toto je můj první tablet.Vybral jsem si to na velmi dlouhou dobu, pečlivě porovnávám desítky modelů, které jsou v současné době na trhu.Koupil jsem ji téměř před dvěma měsíci, takže jsem připraven provést podrobnou kontrolu tohoto zařízení.

Balení a příslušenství

Tableta je balena poměrně jednoduše.Horní krabička je lepenkové pouzdro, na kterém je vyobrazen tablet samotný a jeho hlavní výhody jsou stručně popsány.Vnitřní krabička - vyrobena z pevného černého kartonu.

Uvnitř černé skříňky byla samotná tableta.Pod tabletem v samostatném prostoru krabice najdete nabíječku s odnímatelnou zástrčkou, která není vhodná pro naše zásuvky, stejně jako kabel USB a trochu odpadního papíru.

Toto je velmi skromná konfigurace.

Vzhled

Tableta je vyrobena výhradně z plastu.Ale tento plast není zdaleka nejběžnější.Zařízení Nexus 10 používá měkký plast na dotek.Kromě příjemných pocitů má tento plast další výhody.Díky němu je přístroj velmi sebevědomý ve své ruce a při první příležitosti se nesnaží vyklouznout.

Obecně byl design a materiály případu velmi potěšeny.Tablet Nexus 10 vypadádrahý a velmi high-tech gadget.Obecně je dojem designu poněkud připomínající drahé obchodní notebooky.Je stejně přísný, stylový a černýJ .

Zpočátku existovaly obavy ohledně odolnosti plastů proti opotřebení.Ale nenaplnili se.Po dobu 2 měsíců používání se na plastovém kufříku neobjevil ani jeden znatelný škrábanec, přestože byl použit bez krytů.Přední panel zařízení, který je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass, také nebyl nijak chráněn a vypadá jako nový.

Na levé straně zařízení je konektor micro-USB a 3,5 mm konektor pro sluchátka, který jsem nikdy předtím nepoužil.V horní části jsou spárovaná tlačítka hlasitosti a tlačítko napájení.Na pravé straně zařízení je otvor micro-HDMI a nic víc.Níže je složitý konektor pro připojení příslušenství, který stále není v prodeji.

Reproduktory jsou umístěny na předním panelu a směřují k uživateli.Z tohoto důvodu se nepřekrývají s dlaněmi, jako u jiných tablet.

Hardware

Tablet Google Nexus 10 je založen na procesoru Samsung Exynos 5250. Tento procesor je vybaven dvěma jádry Cortex-A15, které pracují při 1,7 GHz.Grafický subsystém představuje čtyři jaderný urychlovač Mali T604.Velikost paměti RAM je 2 GB.

Toto hardwarové vycpání je dostačující pro jakýkoli úkol.Tablet se vyrovnává s libovolnými, dokonce i těmi nejnáročnějšími hrami.V testu AnTuTu se mi podařilo získat 17 tisíc bodů.Podle moderníhopodle standardů - to zdaleka není rekord, ale i to je víc než dost.

Měli bychom také mluvit o obrazovce zvlášť.Používá matici PLS s rozlišením 2560 x 1600 pixelů.Vzhledem k tomu, že úhlopříčka obrazovky je 10,1 palce, byla hustota pixelů 302 bodů na palec.S jistotou mohu říci, že taková hustota pixelů je více než opodstatněná.Za prvé, umožňuje vám číst i nejmenší písmo.To je zvláště užitečné při procházení webu.Chcete-li pohodlně číst text ve svislé orientaci tabletu, nemusíte zvětšení používat.Druhým scénářem používání tabletu, během kterého hraje hustota pixelů velmi důležitou roli, je prohlížení fotografií.Pokud máte dobrý fotoaparát a dokážete fotografovat, pravděpodobně se budete velmi zajímat o to, jak vaše fotografie vypadají na tabletu Nexus 10.

Nevýhody

Rozhodli se odstranit nevýhodytablet v samostatné sekci, protože to je nejužitečnější věc, která může být v recenzi.Tablet Google Nexus 10 má několik nedostatků a nejsou příliš závažné, ale jsou.

  1. Nedostatky sboru.Navzdory své kráse a pohodlí je skříňka trochu vrzající.To je patrné na místech, kde je gumová podložka připevněna k zádům a také pod levou rukou, pokud držíte tablet vodorovně.Navíc je gumová podložka na zadní straně pouzdra mírně volná.Její hora není dokonalá a je trochu pryč.To je patrné na levé straně tabletu a vedle zadní kamery.
  2. Hmotnost tablety.TabletNexus 10 váží 603 gramů, a to je upřímně hodně.Dlouhé držení jednou rukou nebude fungovat.Kromě toho bude jeho hmotnost cítit i ve vaku.
  3. Autonomní práce.Kapacita baterie je 9000 mAh.Z jednoho ze svých poplatků může Nexus 10 žít půl dne v aktivním provozním režimu, nebo 1 den v méně aktivním provozním režimu, dobře, nebo 2 dny, pokud není téměř narušen.Obecně je třeba zařízení nabíjet každý den, jinak může být tablet vybitý ve správný čas.
  4. Neexistuje slot 3G ani microSD.Pravděpodobnější vlastnost než chyba.
  5. Blikající pruhy na obrazovce.Pravděpodobně jedinou vážnou nevýhodou zařízení Nexus 10. V některých aplikacích se mohou na obrazovce objevit tenké bílé čáry.Na obrazovce se na zlomek vteřiny objeví čáry.Tato závada je docela vzácná, a proto není příliš nepříjemná.

Závěry

Obecně tablet Google Nexus 10 zanechává velmi pozitivní dojem a jsem rád, že jsem ji koupil.Jedná se o výkonný 10palcový tablet, který zvládne všechny úkoly.Google Nexus 10 je navíc vybaven některými téměř jedinečnými funkcemi.Například obrazovka s neuvěřitelným rozlišením.Nyní na Yandex.Market, ceny za Google Nexus 10 začínají na 12 tisíc rublů, což je velmi dobré pro zařízení této úrovně.