Rufus: jak vytvořit spouštěcí USB flash disk Windows 10 nebo Windows 7

Mnoho uživatelů si může nainstalovat operační systém Windows z CD.Pokud však bude nutné nainstalovat systém Windows ze spouštěcí jednotky USB flash, není neobvyklé, že se uživatelé dostanou do slepé uličky, protože nemohou vytvořit spouštěcí jednotky USB flash.

V tomto krátkém článku najdete podrobné pokyny k vytváření spouštěcích flash disků ze systémů Windows 7 nebo Windows 10 pomocí Rufus.

Program Rufus je speciálně navržen k vytvoření spouštěcích flash disků.Je zcela zdarma, nevyžaduje instalaci a má velmi jednoduché rozhraní.Proto je Rufus tou nejlepší volbou pro málo zkušené uživatele, kteří potřebují nainstalovat Windows 7 nebo Windows 10 ze spouštěcí jednotky USB Flash.

Krok č. 1. Stáhněte si program Rufus a spusťte jej v počítači.

První krok je velmi jednoduchý.Musíte přejít na web vývojáře programu Rufus, stáhnout tam soubor EXE programu a spustit v počítači.Rufus nevyžaduje instalaci, takže můžete začít vytvářet spouštěcí flash disk ihned po spuštění programu.

V případě potřeby můžete po spuštění změnit jazyk rozhraní.Rufus podporuje velké množství jazyků, mezi něž patří: ruština, ukrajinština a angličtina.Tlačítko pro změnu jazyka je umístěno v pravém horním rohu programu.

Krok č. 2. Připojte jednotku USB Flash a vyberte ji v nastavení Rufus.

Jak již bylo uvedeno, ihned po spuštění můžete začít vytvářet zaváděcí USB flash disk s Windows 7 nebo Windows 10. Chcete-li to provést, připojte USB flash disk k počítačia vyberte jej v seznamu dostupných zařízení (toto je nejvyšší rozevírací seznam).

Před pokračováním se ujistěte, že na jednotce Flash nejsou žádná důležitá data.Protože v procesu vytváření spouštěcí jednotky Flash budou tato data vymazána.

Krok # 3. Dejte Rufusovi cestu k ISO obrazu.

Dále je třeba sdělit Rufusovi, který obraz ISO chceme použít k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash.Chcete-li to provést, přejděte k položce „Vytvořit spouštěcí disketu“.Pokud vedle této položky není žádná značka, nastavte ji.Na pravé straně bude rozbalovací nabídka, v níž musíte vybrat „ISO image“

Stále vpravo je tlačítko pro výběr ISO souboru.Klikněte na něj a vyberte soubor ISO, který by měl být použit k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash.

Krok # 4. Vyberte „Standardní instalace systému Windows“ a spusťte nahrávání.

Po výběru souboru ISO ze systému Windows 7 nebo Windows 10 se zobrazí dvě nové možnosti:

  • Standardní instalace systému Windows;
  • Windows to Go.

Chcete-li vytvořit zaváděcí jednotku USB Flash pro instalaci systému Windows 7 nebo Windows 10, musíte vybrat první možnost.

Po provedení všech výše uvedených nastavení stačí kliknout na tlačítko "Start" a počkat, až Rufus vytvoří bootovací USB flash disk pro vás.