Síťový kabel není připojen

Místní sítě se již dlouho staly součástí každodenního života.Pokud máte doma několik počítačů, budete je pravděpodobně chtít připojit pomocí místní sítě.Kromě toho se k připojení k internetu často používá obvyklá místní síť.

Jedním z nejčastějších problémů, s nímž se uživatelé LAN mohou setkat, je nedostatečná konektivita.V takových případech operační systém Windows hlásí, že síťový kabel není připojen.V tomto článku si povíme o tom, co může takové zprávy vést a jak je opravit.

Důvod č. 1. Síťový kabel není opravdu připojen.

Nejprve se ujistěte, že je k počítači připojen síťový kabel.Odpojte síťový kabel od počítače a znovu jej vložte.Když se připojíte, měli byste slyšet charakteristické kliknutí.Pokud je síťový kabel připojen správně, ale problém přetrvává, můžete pokračovat v kontrole dalších možných příčin.

Důvod č. 2. Síťový kabel nemá kontakt s konektorem RJ-45.

Pokud není síťový kabel správně zalisovaný, může se připojení síťového kabelu ke konektoru RJ-45 časem selhat.Špatný kontakt v místě připojení znamená, že počítač nemůže použít tento kabel a zobrazí se zpráva, že síťový kabel není připojen.Chcete-li tento problém vyřešit, musíte znovu krimpovat síťový kabel.

Důvod č. 3. Síťový kabel bylpoškozené.

Síťový kabel sám o sobě je docela odolný vůči vnějším faktorům a je obtížné jej rozbít.Ale někdy to může být poškozeno.Nejčastěji se to děje v důsledku poruchy domácích zvířat nebo během oprav.

Řešení podobného problému je poměrně jednoduché.Jediné, co musíte udělat, je vyříznout poškozený kus síťového kabelu a udělat zápletku.V článku o rozšíření internetového kabelu se dozvíte, jak správně otočit.

Důvod č. 4. Směrovač (nebo jiné síťové zařízení) nefunguje.

Pokud hovoříme o domácí místní síti, lze to snadno ověřit.Pokud směrovač nebo přepínač nevykazují známky života, problém je v tom.

Pokud se jedná o kabel vašeho poskytovatele internetu, musíte zavolat technickou podporu.Nechte je zkontrolovat své vybavení.

Důvod č. 5. Špatná síťová karta.

Někdy může vadná síťová karta způsobit, že Windows zobrazí zprávy o nepřipojeném síťovém kabelu.To se děje docela zřídka, ale takovou možnost nelze vyloučit.

Chcete-li zaškrtnout tuto možnost , připojte síťový kabel k jinému počítači nebo notebooku.Pokud síť funguje při připojení k jinému počítači, je příčinou vadná síťová karta.