Software pro nahrávání obrazovky

Programy pro nahrávání videa z obrazovky jsou programy určené speciálně pro vytváření videoklipů se vším, co se děje na obrazovce.Na takových videích můžete vidět pohyby myši, práci s okny a jinými programy, obecně vše, co se děje na počítači.Nejčastěji jsou tato videa vytvářena jako tréninková videa.Pokud tedy potřebujete zaznamenat, co se děje na obrazovce vašeho počítače, nespěchejte s hledáním videokamery.K tomu existují speciální programy.

Není mnoho kvalitních programů pro nahrávání videa z obrazovky, zejména pokud nejste připraveni si koupit placený program a potřebujete bezplatné řešení.A kvalitní programy tohoto typu lze počítat na prstech jedné ruky.

Tento článek se bude skládat ze dvou částí.V první části se budeme zabývat řadou bezplatných programů pro nahrávání videa z obrazovky.S jejich pomocí můžete vytvářet poměrně kvalitní videa.Pro ty, kteří nebudou mít dostatek funkcí bezplatných programů, zvážíme také několik placených profesionálních řešení.

Zdarma programy pro nahrávání videa z obrazovky

Free Screen To Video

Prvním programem pro nahrávání videa z obrazovky, který vezmeme v úvahu, je programFree Screen To Video .Jedná se o malý program pro záznam videa se zvukem.Jak je vidět na obrázku, program má velmi jednoduché rozhraní s podporou ruského jazyka.

Volná obrazovka k videu umožňuje zaznamenat celou obrazovku, vybranou oblast nebo jediné okno.Uživatel má k dispozici několik video formátů.Mezi nimi: FLV, WMV, AVI, SWF.V nastavení může uživatel určit jednotlivá nastavení pro každý formát videa.Zde můžete vybrat kodeky, které budou použity pro kódování videa a zvuku, a také úroveň kvality videa.

Po nastavení všech nastavení je program připraven k provozu.Chcete-li zahájit nahrávání videa, musíte kliknout na tlačítko "Start" na panelu programu.Poté program otevře okno, ve kterém musíte určit, kam se bude zaznamenané video ukládat.Dále je program minimalizován a začíná nahrávání videa.

Chcete-li zastavit nahrávání videa z obrazovky, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu v oznamovací oblasti a vyberte „Stop“.Poté bude nahrávání dokončeno a videosoubor bude uložen do složky, kterou jste určili před zahájením záznamu.

Stáhněte si program Free Screen To Video

CamStudio

ProgramCamStudioumožňuje nahrávat video z obrazovkyve formátu SWF a AVI.Je podporován záznam zvuku z mikrofonu.Uživatel má přístup k nastavení videa a zvuku.Zde můžetevyberte kodeky a určete úroveň komprese, která bude použita při kódování videa.Stejně jako předchozí program umožňuje i CamStudio nahrávat video z celé obrazovky, oddělené oblasti nebo samostatného okna.

Chcete-li zahájit nahrávání, stiskněte velké červené tlačítko na programovém panelu.Poté lze program minimalizovat tak, aby nezasahoval do nahrávání videa z obrazovky.Nahrávání můžete zastavit stisknutím modrého tlačítka „Stop“ nebo pomocí nabídky kontaktů, kterou lze vyvolat kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu programu.Po zastavení nahrávání videa otevře program okno, ve kterém musíte určit umístění pro uložení souboru s videem.

Stáhnout CamStudio

Videorekordér zdarma

Videorekordér zdarmaje to malý programpro nahrávání videa z obrazovky.Tento program má nejjednodušší rozhraní a je vybaven pouze nezbytnými funkcemi.Bezplatný videorekordér umožňuje nahrávat celou obrazovku, jednotlivé oblasti a okna.Uživatel má přístup k nastavení, ve kterém můžete vybrat úroveň kodeku a videa.Kromě nahrávání obrazovky vám program umožňuje vytvářet screenshoty.

Chcete-li zahájit nahrávání videa, musíte kliknout na jednu z ikon s obrázkem filmového pásu.Poté se program zhroutí a začne se nahrávání videa.Chcete-li zastavit nahrávání videa, stačí otevřít okno minimalizovaného programu.Po dokončení nahrávání nabídne program uložení přijatého video souboru.

Stáhněte si zdarma obrazovkuVideorekordér

Placené programy pro nahrávání videa z obrazovky

Přichytávání Ashampoo

Přichytávání Ashampoo- program pro nahrávání videa a vytváření screenshotů od Ashampoo, známého výrobce softwaru.Program je vybaven vestavěným grafickým editorem, který umožňuje uživateli používat různé vizuální efekty ke zpracování přijatých rámců.

Většina funkcí tohoto programu je věnována vytváření snímků obrazovky, ale dokonale se vyrovnává se záznamem videa.Program Ashampoo Snap nabízí velké příležitosti pro nahrávání vlastních videí.Pomocí tohoto programu můžete nahrávat plochu, nahrávat video z webové kamery a zvuk z mikrofonu.Po dokončení práce můžete rychle nahrát výsledné video na YouTube, aniž byste opustili program.

Stáhněte si zkušební verzi Ashampoo Snap

UVScreenCamera

UVScreenCameraje pokročilý program pro nahrávání videa.z obrazovky.Program umožňuje přijímat videa ve formátech SWF, UVF, EXE, AVI, FLV nebo GIF-animace.Během nahrávání videa je možné kreslit na obrazovku, což vám umožní vytvářet tréninková videa.Do videa můžete také přidat různé další prvky, například obrázky nebo rámečky.UVScreenCamera podporuje nahrávání zvuku z mikrofonu.

Další vlastnosti UVScreenCamera:

 • Výkonný editor videa po snímku;
 • Schopnost vytvářet vysvětlující nápisy, rámečky, poznámky pod čarou, obrázky;
 • Schopnost vytvářet ručně psané poznámky na obrazovce během záznamu videa;
 • Schopnost vytvářet bleskové prezentace;
 • Záznam zvuku z mikrofonu nebo překrývání zvuku ze souboru;
 • Vizualizace kliknutí myší;
 • Schopnost zaznamenávat trojrozměrné hry;
 • Schopnost vytvářet screenshoty ve formátech bmp, jpg, gif;
 • Schopnost vytvářet animace GIF z jednotlivých rámců;

Stáhněte si zkušební verzi UVScreenCamera

Programy pro nahrávání videa z obrazovky v počítačových hrách

PlayClaw

PlayClawje výkonný a jednoduchý program pro nahrávání videa z obrazovky v počítačových hrách.Funguje skvěle s hrami OpenGL a DirectX.Program je optimalizován pro práci s vícejádrovými procesory, což vám umožní snadno nahrávat video v rozlišení FullHD a s vysokou snímkovou frekvencí.PlayClaw umožňuje nahrávat až 16 nezávislých zdrojů zvuku.To vám umožní zahrnout zvuky z programů, her a hlasu z mikrofonu do vašich videí.Program také umožňuje zobrazit informace o obnovovací frekvenci (stejně jako údaje o teplotě procesoru a grafické karty) v horní části obrazovky.Zároveň má uživatel možnost povolit nebo zakázat zobrazení těchto informací na videu.

Klíčové vlastnosti programu PlayClaw:

 • Schopnost zaznamenávat video a vytvářet screenshoty z obrazovky;
 • Zachycení zvuku z několika nezávislých zdrojů;
 • Vysoký výkon u vícejádrových procesorů;
 • Velké možnosti pro úpravu parametrů záznamuvideo.Uživatel může určit počet snímků za sekundu, kvalitu a velikost výsledného videa, velikost snímků a další parametry;
 • Informační výstup o počtu snímků za sekundu a teplotě počítačových komponent;
 • Integrace se zvukovým komunikačním softwarem Teamspeak a Ventrilo.Když váš Teamspeak nebo Ventrilo partner mluví v horní části okna, zobrazí se jeho jméno;

Stáhněte si zkušební verzi programu PlayClaw