Software pro testování CPU

Po zakoupení nového počítače, sestavení počítače na vlastní pěst nebo po výměně procesoru je vždy potřeba testovat procesor, aby se zjistilo, jaký výkon vykazuje a jakou teplotu pracuje.V tomto článku se budeme zabývat populárními programy pro testování procesoru.

Testování teploty procesoru

První věc, kterou musíte udělat po instalaci procesoru nebosestavení nového počítače, je zkontrolovat teplotu procesoru.Pokud jste zašli příliš daleko s tepelným mazivem nebo naopak, rozprostřeli příliš málo, procesor se přehřeje.Přehřátí je také možné kvůli nesprávné instalaci chladicího systému.

HWmonitor je jedním z nejvhodnějších programů pro sledování teploty procesoru.Programové rozhraní se skládá z jednoho velkého okna, které zobrazuje teplotu procesoru, jakož i další součásti počítače.

Kromě informací o teplotě vám program HWmonitor umožňuje sledovat napětí a rychlost rotace chladiče.

Core Temp - program pro získávání informací o procesoru a monitorování jeho teploty.Na rozdíl od HWmonitor, Core Temp zobrazuje pouze informace o procesoru.Ale zároveň vám Core Temp umožňuje prohlíženírychlost hodin procesoru, stejně jako jeho další vlastnosti.

Core Temp má také širokou škálu nastavení a zobrazuje informace o teplotě procesoru na hlavním panelu.

Open Hardware Monitor je program s otevřeným zdrojovým kódem pro operační systémy Windows a Linux.Rozhraní programu je velmi podobné HWmonitor.

Kromě informací o teplotě procesoru a dalších součástí počítače poskytuje program Open Hardware Monitor údaje o napětí, rychlosti rotace chladičů, množství paměti RAM a úložnou kapacitu..

Zátěžové testování procesoru

Zátěžové testování je testování s maximálním zatížením.Tento typ testování se používá k zajištění toho, aby chladicí systém zvládl vysoké zatížení procesoru.

Zátěžový test CPU (CST) je malý přenosný program určený pro zátěžové testování procesoru.Tento program používá příkazy SSE k načtení procesoru na 100%.Pomocí programu zátěžového testu CPU (CST) můžete rychle zvýšit teplotu procesoru na maximální hodnoty.

Je třeba poznamenat, že program CPU Stres Test Test (CST) začne načítat procesor ihned po spuštění.Proto je před otevřením nutné zavřít další náročné aplikace, jinak může počítač jen zamrznout.

S&M - program pro stresové testování procesoru, RAM a pevných disků.Pomocí programu S&M můžete načíst všechny hlavníkomponenty počítače, což vám umožní zkontrolovat stabilitu celého počítače.

Program S&M má mnoho nastavení, která vám umožňují změnit úroveň zatížení na žádost uživatele.

Testování výkonu procesoru

Existuje mnoho programů pro testování výkonu procesoru.Ale většina z těchto programů je placena.V rámci tohoto článku budeme brát v úvahu pouze jeden, ale velmi populární bezplatný program pro testování výkonu procesoru.

Super PI je bezplatný program, který testuje výkon procesoru výpočtem čísla Pi.Tento program umí vypočítat číslo od 16 tisíc do 32 milionů desetinných míst.Čím rychleji program zvládne práci (čím kratší je doba výpočtu), tím účinnější je procesor.

Program Super PI je mezi přetaktéry velmi oblíbený.Což s jeho pomocí určuje zisk po přetaktování procesoru.