Správce úloh ve Windows 8

Správce úloh ve Windows 8 obdržel obrovské množství vylepšení.V tomto článku budeme hovořit o novém Správci úloh v systému Windows 8. Zároveň se pokusíme zvážit všechny inovace, které vývojáři implementovali v této velmi užitečné utilitě.

První věc, která upoutá vaše oko, je aktualizované rozhraní.Vzhled Správce úloh se v předchozích verzích operačního systému Windows příliš nezměnil.Nové rozhraní je jednoduchý a příjemný design ve stylu rozhraní Metro a Windows 8 obecně.

Přehled Správce úloh v systému Windows 8

Správce úloh v systému Windows 8 má dva režimy provozu. Prvním režimem je jednoduché zobrazení běžících aplikací bez jakýchkoli dalších informací.Z kontextové nabídky je k dispozici několik jednoduchých akcí.Mezi nimi: přepněte do aplikace, odeberte úlohu, spusťte novou úlohu, v horní části zbývajících oken, otevřete umístění souboru, prohledejte internet a vlastnosti.

Správce úloh ve Windows 8: jednoduchý režim

Chcete-li přepnout do rozšířeného režimu Správce úloh, klikněte na tlačítko „Podrobnosti“ dolečásti obrazovky.

Poté se v systému Windows 8 otevře plnohodnotný Správce úloh. V horní části obrazovky se zobrazí velké množství karet s různými informacemi o systému.

První záložka se nazývá „Procesy“. Zde najdete vše o aktuálně probíhajících procesech.

Správce úloh v systému Windows 8: karta Procesy

Rozhraní karty s procesy je vytvořeno ve formě jednoduchého ajasný stůl.Na levé straně obrazovky je seznam procesů a na pravé straně informace o použitých systémových prostředcích.Mezi nimi: CPU, paměť, disk a síť.

Jsou-li procesy tříděny podle názvu, automaticky se dělí do tří skupin: aplikace, procesy na pozadí a procesy Windows.Uživatel je také schopen třídit procesy podle spotřeby systémových prostředků.

Kromě třídění lze pomocí barevného displeje sledovat spotřebu zdrojů.Pokud proces spotřebuje mnoho systémových prostředků, je příslušná buňka tabulky zvýrazněna jasně oranžovou barvou.

Další záložka se nazývá „Výkon“. Zobrazuje grafy spotřeby systémových prostředků.

Správce úloh v systému Windows 8: karta Výkon

Uživatel má k dispozici čtyři grafy: CPU, paměť, disk a síť.Podrobné informace se také zobrazí pod grafem.Například v grafu CPU může uživatel vidět procento využití procesoru, rychlost hodin, počet jader, počet spuštěných procesů a další informace.Veškerá grafika je vyrobena krásným a moderním způsobem.

Třetí kartou je protokol aplikace. Toto je zcela nová karta, podobná předchozí verzi operačního systému.

Správce úloh v systému Windows 8: Karta Protokol aplikací

Zde najdete podrobné informace o všech programech, které byly spuštěny od instalace operačního systému.systému.Všechna data jsou zobrazena v pohodlné, srozumitelné tabulce.

Následující záložka se nazývá „ Spuštění “a umožňuje vám spravovat programy, které se načtou automaticky pomocí operačního systému.

Správce úloh v systému Windows 8: Karta Po spuštění

Další je karta Uživatelé. Podrobné informace o uživatelích, kteří jsou v systému oprávněni, jsou k dispozici zde.

Správce úloh ve Windows 8: Karta Uživatelé

Další je karta Podrobnosti. Tato karta poskytuje další informace o spuštěných procesech a z velké části opakuje kartu Procesy.

Správce úloh v systému Windows 8: karta Podrobnosti

Poslední kartou je karta Služby. Zde jsou uživateli k dispozici funkce pro správu systémových služeb.

Správce úloh v systému Windows 8: karta Služby

Obecně je Správce úloh v systému Windows 8 zcela nový nástroj.Pomocí nového Správce úloh může uživatel ovládat téměř jakýkoli aspekt operačního systému Windows 8.