Správce zařízení v systému Windows 10

Správce zařízení je nástroj zabudovaný do systému Windows, který lze použít ke správě zařízení a příslušenství připojených k počítači.Můžete jej například použít ke kontrole, zda připojené zařízení funguje správně a zda jsou nainstalovány ovladače.

Mnoho pokynů pro práci se systémem Windows 10, které lze najít na internetu, navrhuje řešení určitých problémů pomocí Správce zařízení.Současně není zdaleka vždy vysvětleno, kde je Správce zařízení v systému Windows 10 umístěn a jak jej otevřít.

Snad nejsnadnějším způsobem, jak otevřít Správce zařízení v počítači se systémem Windows 10, je kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu „Tento počítač“ na ploše a vybrat „Správa“.

V důsledku toho se před vámi otevře okno „Správa počítače“.Zde máte přístup k různým komponentám operačního systému.K dispozici je také „Správce zařízení“, odkaz na něj je v levé části okna.

Pokud na ploše není ikona „Tento počítač“, můžete použít jinou možnost.Můžete například stisknout kombinaci kláves Windows-Pause /Break.Po použití této kombinace kláves se otevře okno „Zobrazit základní informace o vašem počítači“.V levé části tohoto okna bude odkaz pro otevření Správce zařízení.

V extrémních případech lze Správce zařízení vždy otevřít příkazem „mmc devmgmt.msc“.Chcete-li provést tento příkaz, stiskněte Windows-R, zadejte příkaz a klikněte na „OK“.

Příkaz „mmc devmgmt.msc“ může být takéSlouží k vytvoření zástupce na ploše.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit - zástupce".Poté zadejte tento příkaz a uložte.