Stránkování slov

Microsoft Word nebo jednoduše Word je jedním z nejpopulárnějších programů mezi uživateli.Díky velkému počtu funkcí a jednoduchému rozhraní se Microsoft Word stal prakticky standardem mezi programy pro psaní.Proto je vzácné, kde se můžete setkat s počítačem s operačním systémem Windows, ale bez programu Word.

Jedním z typických úkolů, kterým uživatelé při práci s tímto programem čelí, je stránkování.Mnoho uživatelů tuto funkci prostě nemůže najít.V tomto článku si povíme o tom, jak povolit a konfigurovat číslování stránek v aplikaci Word.

Jak povolit stránkování v aplikaci Word 2007, 2010 nebo 2013

Od roku 2007 používá Word tzv. Páskové rozhraní.V tomto rozhraní jsou všechny funkce programu distribuovány na několika kartách. Funkce „Číslování stránek“ je umístěna na kartě „Vložit“.

Kliknutím na tlačítko „Číslování stránek“ se zobrazí rozbalovací nabídka, ve které můžete vybrat umístění čísel stránek.Například stránkování může být umístěno v horní části stránky, ve spodní části stránky nebo v okrajích.Chcete-li přidat číslování stránek v aplikaci Word, vyberte jednu z navrhovaných možností umístění.

Pokud chcete, aby číslování stránek nezačalo jednotkou, ale jiným číslem, může to býtzadejte v nabídce „Formát čísla stránky“.

Otevřete rozbalovací nabídku „Číslo stránky“ a vyberte „Formát čísla stránky“.V okně, které se otevře, musíte povolit funkci „Start“ a zadat číslo, kterým se má stránkování začínat v aplikaci Word.

Mimochodem, možná budete mít zájem vědět , jak odstranit číslování stránek.

Číslování stránek v aplikaci Word 2007, 2010 nebo 2013 bez titulní stránky

Dalším možným problémem s číslováním stránek je číslování stránek bez titulní stránky.list.Uživatelé jednoduše nevědí, jak vypnout stránkování na první stránce dokumentu.

Chcete-li nastavit číslování stránek bez titulní stránky (první stránka), musíte nejprve očíslovat všechny stránky, jak je popsáno výše.Poté, co se na všech stránkách dokumentu objeví číslo, stačí vypnout číslování na první stránce.

Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“ a klikněte na malé tlačítko napravo od „Nastavení stránky“.

Poté by se před vámi mělo otevřít okno s názvem „Nastavení stránky“.Zde musíte zaškrtnout políčko vedle funkce „Označit zápatí první stránky“.Výsledkem bude, že stránkování zmizí z první stránky dokumentu.

V článku „ Jak číslovat stránky v aplikaci Word ze 2 stránek “ se můžete naučit, jak vytvořit první stránku bez čísla a druhou s číslem „1“..