Tablet PC

Tablet je velmi pohodlné zařízení.V mnoha situacích je použití tabletu mnohem pohodlnější než notebook nebo stolní počítač, avšak tablety mají jednu velkou nevýhodu - většina z nich není vybavena hardwarovou klávesnicí.Bez skutečné hardwarové klávesnice je téměř nemožné psát velké množství textu, dokonce i jednoduchá úprava textového dokumentu bez klávesnice způsobuje vážné nepříjemnosti.

Mnoho kupujících proto hledá tablety s klávesnicí.V tomto článku se budeme zabývat řadou modelů tabletů, které jsou vybaveny hardwarovou klávesnicí.

Tablety od společnosti Microsoft: Povrch s Windows RT a Povrch s Windows 8 Pro

) Povrch s Windows RT a povrch s Windows 8 Pro tablety jsou dodávány s velmi pohodlným krytem plug-in klávesnice.Tato klávesnice se snadno připojuje pomocí magnetických klipů a provádí několik funkcí najednou.Chrání obrazovku a poskytuje uživateli dotykovou klávesnici.Tato klávesnice má dvě verze: dotykovou a mechanickou.

Microsoft Surface a plug-in klávesnice

Dotyková klávesnice pro tablety Microsoft Surface je tenká a flexibilní dotyková plocha, na které je klávesnice nakreslena.Mechanická verze klávesnice je tlustší a těžší.Mechanická klávesnice poskytuje uživateli úplné hardwarové klíče.

Tabletové počítače ASUS: Transformer Pad a další

Společnost ASUS má rozsáhlé zkušenosti s vývojem klávesnic pro tablety.Právě tato společnost poprvé vydala tablet založený na operačním systému Android s dokovací stanicí plug-in.

V současné době je špičkovým tabletem s klávesnicí Android ASUS Transformer Pad Infinity TF700T.Tento tablet je vybaven klávesnicí, která se pomocí spolehlivých zámků připojí k tabletu, čímž se z něj stane jakýsi netbook.

ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

V dokovací stanici pro klávesnici je kromě samotné klávesnice zabudovaná přídavná baterie, která může výrazně rozšířit činnost zařízení, jakož i porty USB a čtečky karet..

Pro fanoušky tablet založených na operačním systému Windows má ASUS také řešení.Například kniha ASUS Transformer Book, která je vybavena podobnou dokovací stanicí pro klávesnici, která má kromě zbytku vestavěný pevný disk 500 GB.

Tablety od společnosti Samsung: ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro

Společnost Samsung se rozhodla neobnovit kolo a půjčila si design od společnosti ASUS.Na rozdíl od toho společnost Samsung zvažuje notebooky svých zařízení.I když jsou samozřejmě spíše tablety s klávesnicí.

Samsung ATIV Smart PC

ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro používají operační systém Windows.Stejně jako zařízení od společnosti ASUStyto tablety s klávesnicí jsou vybaveny dokovací stanicí pro klávesnici, ve které je umístěna další baterie a porty.Smart PC a Smart PC Pro jsou navíc vybaveny rukopisem Wacom's S Pen.

Tablety od společnosti Sony: VAIO Duo 11

Sony: VAIO Duo 11 je další výrobce zařízení, který ji nepovažuje za tablet.Nyní je však hranice mezi notebooky a tablety tak tenká, že je jednoznačné říci, že se jedná o tabletový počítač nebo notebook je extrémně obtížný.Proto považujeme toto zařízení za tablet s klávesnicí.

Sony VAIO Duo 11

Sony VAIO Duo 11 je vyrobena v posuvném tvaru.Když je složený, připomíná tablet, ale jediným pohybem může být přeměněn na malý notebook.Stejně jako ATIV Smart PC je i tento gadget vybaven elektronickým perem pro rukopis.