Tento prohlížeč je spravován vaší organizací v prohlížeči Google Chrome

Uživatelé prohlížeče Google Chrome nedávno začali hlásit problémy s nastavením tohoto webového prohlížeče.V některých případech je změna nastavení zablokována.Zároveň se uživatelům zobrazí zpráva, že „vaše organizace ovládá tento prohlížeč“ nebo že Google Chrome je „spravován vaší organizací“.V těchto situacích by samozřejmě neměla být žádná kontrola třetích stran, protože se jedná o osobní notebooky a stolní počítače uživatelů.

V tomto článku se budeme zabývat příčinami výskytu takových zpráv a také si povíme, co dělat, pokud je prohlížeč Google Chrome spravován organizací a nastavení nelze změnit.

Proč je Google Chrome spravován vaší organizací

Začněme vysvětlením, proč se zpráva„tento prohlížeč je spravován vaší organizací“nebo„Google Chrome je spravován vaší organizací“.Tyto zprávy se zobrazí, když jsou do registru systému Windows přidány zvláštní parametry, které určují chování webového prohlížeče a možnosti uživatele.Tato nastavení jsou určena pro správce systému, kteří spravují počítače v podnicích.S jejich pomocí mohou správci omezit možnosti webového prohlížeče a uživatelů, kteří jej používají.

Pokud zpráva „ovládá tento prohlížečvaše organizace “nebo„ Google Chrome je spravován vaší organizací “se objeví na vašem osobním notebooku nebo počítači, důvod je pravděpodobně odlišný.K těmto zprávám může například dojít, pokud:

  • Váš počítač byl napaden malwarem .Viry a nežádoucí adware nástroje velmi často provádějí změny v registru systému Windows, aby omezily možnosti uživatele a komplikovaly čištění počítače.
  • Nainstalovali jste nějaký specializovaný program na ochranu počítače .Některé antivirové programy a brány firewall mohou provádět změny v registru, aby chránily uživatele před potenciálně nebezpečnými akcemi, a tím zvyšovaly úroveň zabezpečení v počítači.
  • Použili jste programy k „optimalizaci“ registru nebo k doladění systému(tzv. „Tweakers“).V důsledku práce takových programů by mohly být do registru přidány parametry, které omezují možnosti webového prohlížeče Google Chrome.
  • Vy sami jste provedli změny v registru .To lze provést jak prostřednictvím editoru registru (regedit), tak pomocí reg-files, jejichž spuštění automaticky přidá parametry do registru Windows.

Jak odstranit zprávu „Vaše organizace ovládá tento prohlížeč“

Pokud se na obrazovce zobrazí zpráva „Vaše organizace ovládá tento prohlížeč“ nebo „Google Chrome je ovládán vaší organizací“váš osobní počítač, pak jej pravděpodobně budete chtít odstranit.Naštěstí je to docela jednoduché a nevyžaduje instalaci.další programy.

Nejprve byste se měli přesně dozvědět, jaká omezení byla uložena ve vašem prohlížeči.Chcete-li to provést, otevřete Google Chrome a do adresního řádku zadejte příkaz „ chrome: //policy /“.Zde uvidíte seznam všech pravidel nastavených pro prohlížeč.

Vedle každého pravidla je jeho název.Web chromium.org má speciální stránku, na které je přepis pro každé jméno, například:

  • ExtensionInstallForceList- násilně nainstaluje určitá rozšíření do prohlížeče;
  • Dostupnost inkognitoMode- umožňuje nebo zakazuje použití režimu inkognito;
  • ManagedBookmarks -nastavuje konkrétní nastavení pro záložky uživatele.

Existuje několik set takových pravidel, kompletní seznam naleznete na výše uvedeném odkazu.

Pokud si přejete, nemůžete tato pravidla deaktivovat, ale jednoduše skrýt zprávy „Vaše organizace ovládá tento prohlížeč“ a „Google Chrome je ovládán vaší organizací“.Chcete-li to provést, otevřete Google Chrome a do adresního řádku zadejte příkaz „ chrome: //flags /# show-managed-ui “.Poté přepněte parametr „Zobrazit spravované uživatelské rozhraní pro spravované uživatele“ ze výchozího stavu do stavu Zakázáno.

Pokud chcete tato pravidla úplně zakázat a odstranit zavedená omezení, budete potřebovat editor registru Windows.Stiskněte kombinaci klávesWindows-Ra spusťte příkaz „ regedit “.

V Editoru registru systému Windows otevřete sekci „ HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Google \ Chrome \ “.Uvnitř složky Chrome uvidítedalší podsložky, které budou vyvolány stejným způsobem jako pravidla omezující provoz webového prohlížeče Google Chrome.Chcete-li pravidla zakázat, musí být tyto složky spolu se všemi obsaženými parametry odstraněny.

Poté musíte otevřít složku " HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Google \ Chrome \ " a zde také smazat všechny podsložky s názvy jako pravidla prohlížeče Google Chrome..Pokud bylo vše provedeno správně, pak po restartování prohlížeče zmizí zpráva, že řídí organizaci, a můžete Google Chrome používat v normálním režimu.