Tlačítko Start v systému Windows 8

Nový operační systém Windows 8 má mnoho pozoruhodných změn a nových funkcí.Většina těchto změn je velmi užitečná a umožňuje vám pracovat efektivněji.Jedna ze změn však vyvolala mnoho kritiky ze strany odborníků i běžných uživatelů.Společnost Microsoft se rozhodla opustit nabídku Start, která byla vždy nezbytnou součástí rozhraní systému Windows.Místo úvodní nabídky jsou uživatelé vyzváni k použití úvodní obrazovky s kachlovým rozhraním.Mnoho uživatelů se nelíbí nové rozhraní a chtějí vrátit tlačítko start do systému Windows 8. V tomto článku se budeme zabývat řadou programů, které mohou tento problém vyřešit.

Start8

( http://www.stardock.com/products/start8/ )

Program Start8 od společnosti Stardock je jedním z nejlepších řešení.Stardock dlouhodobě vyvíjí různé nástroje pro operační systém Windows.Není proto překvapivé, že jejich produkt byl nejvyšší kvality a nejpokročilejší.

Program Start8

Program Start8 umožňuje vybrat jeden z několika stylů nabídky Start.Můžete si vybrat styl, ve kterém bude nabídka Start téměř přesnou kopií nabídky ze systému Windows 7. Uživatel může také otevřít tlačítko Start ve stylu úvodní obrazovky Windows 8.

Ve výchozím nastavení Start8 zcela nahrazuje úvodní obrazovku Windows 8.uživatel může zpřístupnit jak nabídku Start, tak nabídku Startobrazovky.Start8 navíc umožňuje deaktivovat aktivní rohy, které spouštějí boční panely systému Windows 8. To vám umožní zcela skrýt úvodní obrazovku a kachlová rozhraní.

Nabídka Start od Start8

Program Start8je shareware.Po zkušebním období 30 dní je budete muset koupit.Cena je 50 eur.

ViStart

( http://lee-soft.com/vistart/windows-8-start-menu.html )

Další vysoce kvalitní program pro instalaci tlačítka Start ve Windows 8. Tento program vám umožňuje vytvořit téměř přesnou kopii klasické nabídky Start ze systému Windows 7. Nabídka Start z programu ViStart je dokonce vybavena efektem Aero.Program byl původně vytvořen pro instalaci nové nabídky Start v operačním systému Windows XP, ale nyní může být také použit pro Windows 8.

ViStart Start Menu

Navzdorypro přesné kopírování nabídky Start je programViStart výrazně nižší než řešení od společnostiStardock.Zde nejsou uvedena žádná další nastavení.Rovněž neexistuje žádný způsob, jak vypnout aktivní úhly.

Jediné, co můžete změnit, je vzhled nabídky Start.Chcete-li to provést, stáhněte si nové skiny z oficiálních webových stránek programu.

Classic Shell

( http://classicshell.sourceforge.net/ )

Classic Shell je poměrně pokročilé řešeníkteré mohou konkurovat programu od Stardock.Tento program je celá sada nástrojů, které vám umožňují přenést vzhled Windows 8 na klasický vzhled.

Program Classic Shell

Co se týče samotné nabídky Start, Classic Shell nabízí tři styly: WindowsClassic (klasická nabídka Start odWindows XP), Windows XP (standardní nabídka Start od Windows XP) a Windows Vista /Windows 7 (nabídka Start ve stylu Windows 7).Kromě výběru stylu jsou uživateli k dispozici i vzhledy.

Start Menu z klasického prostředí


Charakteristický rysClassic Shell lze považovatza velké množství různých nastavení.Uživatel může nakonfigurovat téměř vše, co se tak či onak týká nabídky Start.

Power8

( https://code.google.com/p/power8/ )

Power8 je bezplatný open source program.Pomocí tohoto programu můžete přidat hlavní tlačítko na hlavní panel.Program však nerefiguruje klávesu Windows na klávesnici, po jejím stisknutí se také spustí úvodní obrazovka.

Nabídka Power8 Start

Samotná nabídka Power8 Start také není působivá.Má malou velikost a není příliš pohodlné jej používat, kromě toho zde není žádný vyhledávací panel.