Transformátory pro notebooky

Jedním z nejnovějších trendů na trhu s počítači jsou notebooky s transformátory.Takové notebooky byly již nějakou dobu, teprve nyní získávají širokou popularitu.Hlavním rysem takových zařízení je schopnost přeměnit se na tablet.

Existují situace, kdy je práce s tabletem mnohem pohodlnější než s notebookem.Přenášení obou zařízení je však velmi nepohodlné.Pro řešení tohoto problému byly vytvořeny laptopy transformátory.V tomto článku se budeme zabývat několika modely transformátorových notebooků.

Notebooky srotační obrazovka

Fujitsu LIFEBOOK T900

Společnost Fujitsu je jedním z průkopníků výrobců transformátorových notebooků.Mnoho let vyrábí kvalitní transformátory.Jedním z těchto transformátorových notebooků je Fujitsu LIFEBOOK T900.

Tento notebook je dodáván v několika konfiguracích.Nejlepší konfigurace tohoto notebooku používají výkonný procesor Core i7, 4 GB RAM, 500 GB pevný disk, zapisovatelnou optickou jednotku a dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 13,3 palce a rozlišením 1280 x 800 pixelů.

Jedinou nevýhodou tohoto transformátorového notebooku je jeho větší váha a rozměry.Gadget váží 2 kilogramy ajeho tloušťka je téměř 4 centimetry.

ASUS Eee PC T101MT


Na rozdíl od Fujitsu LIFEBOOK T900 se tento notebookový transformátor ASUS nemůže pochlubit výkonným hardwarem.Srdcem tohoto zařízení je dva jaderný procesor Atom N570 s taktovací frekvencí 1,6 GHz.Počítač ASUS Eee PC T101MT je navíc vybaven dvěma gigabajty RAM, pevným diskem s kapacitou 320 GB a obrazovkou s úhlopříčkou 10,1 palce s rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Otočné notebooky

Lenovo IdeaPad Yoga


Tento notebook Lenovo lze považovat za prvního zástupce nové vlny notebooků s transformátory, naostřených pro použití v operačním systému Windows 8.Na rozdíl od předchozích notebooků se obrazovka IdeaPad Yoga neotáčí, ale jednoduše se ohýbá k zadní části zařízení.Takové řešení může výrazně zjednodušit design notebooku a v důsledku toho zvýšit jeho spolehlivost a snížit cenu.

Gadget byl představen teprve nedávno a bude pravděpodobně v prodeji až po vydání operačního systému Windows 8. Z tohoto důvodu je stále k dispozici jen málo informací o technických vlastnostech tohoto transformátorového notebooku.Je známo, že bude k dispozici v několika konfiguracích.V prvotřídní konfiguraci bude notebook vybaven výkonným procesorem Intel Core 7 Ivy Bridge, jednotkou SSD s kapacitou až 250 GB a kapacitní dotykovou obrazovkou IPS s úhlopříčkou 13,1 palce a rozlišením 1600 x 900 pixelů.

Notebooky se dvěma obrazovkami

ASUS TAICHI


)

Na veletrhu Computex 2012 překvapil ASUS svým velmi neobvyklým transformátorovým zápisníkem s názvem ASUS TAICHI.Rysem tohoto gadgetu je, že nepoužívá žádné metody převrácení obrazovky na jinou stranu zařízení.Řešení, s nímž vývojáři ASUS přišli, je mnohem jednodušší.

V notebooku jsou nainstalovány dvě obrazovky najednou.Jedna obrazovka jako v běžném notebooku a druhá na zadní straně.Chcete-li tedy pracovat v režimu tabletu, stačí zavřít notebook.Obrazovka, která je umístěna na vnější straně zařízení, je citlivá na dotyk a podporuje více dotyků.

Pokud jde o technické vlastnosti transformátorového notebooku ASUS TAICHI, bude gadget k dispozici ve dvou verzích s 11,6 nebo 13,3 palcovými displeji Super IPS + s rozlišením 1900 x 1280 pixelů.Procesor použije výkonný procesor Core i7 nejnovější generace Ivy Bridge.Velikost paměti RAM bude 4 GB.Zatím žádná další data.

Notebooky s odnímatelnými klávesnicemi

Tablet ASUS 810

Další velmi neobvyklý model notebooku představený společností ASUS na Computex 2012. ASUS Tablet 810 vám umožňuje zcela odpojit klávesnici notebooku od notebooku a pracovat se zařízením jako nezávislý tablet.

Z důvodu této struktury zařízení nelze s jistotou říci, zda se jedná o notebook nebo tablet s připojenou klávesnicí.Nicménězařízení je velmi úspěšný transformátor.

Stále existuje jen málo informací o technických specifikacích tabletu ASUS 810.Je známo, že zařízení bude používat procesor Intel Medfield, 2 GB RAM, dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 11,6 a standardní rozlišení pro notebooky s rozlišením 1366 x 768 pixelů.